شیخ قاسم: عربستان به شکست در سوریه اعتراف کرد

شیخ قاسم: عربستان به شکست در سوریه اعتراف کرد
دوشنبه 20 شهريور 1396 - 00:20

معاون دبیر کل حزب الله لبنان، موافقت وزیر خارجه سعودی با ایجاد مناطق کاهش تنش در سوریه را "اقرار عربستان به شکست" توصیف کرد.

العالم - لبنان

شیخ نعیم قاسم در گفتگو با شبکه المنار لبنان تاکید کرد، پیروزی های محور مقاومت به صورت مداوم و پیوسته ادامه خواهد داشت. 

وی افزود: موافقت عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی با ایجاد مناطق کاهش تنش در سوریه اقرار عربستان به شکست است. با آزاد سازی حلب طرح تجزیه سوریه منتفی شد و با آزاد سازی دیر الزور پیروزی بر داعش رقم خورد.

معاون دبیر کل حزب الله لبنان گفت: حضور نیروهای حزب الله در دیر الزور و در هر جای دیگری از خاک سوریه مخفیانه نیست بلکه آشکار است. نشانه های زمینه سازی برای حل سیاسی بحران سوریه در حال آشکار شدن است، اما نمی توانیم بگوییم این روند به صورت رسمی آغاز شده است.

شیخ نعیم قاسم تاکید کرد: هماهنگی بین ارتش لبنان و نیروهای مقاومت در نبرد جرود عرسال در سطح قابل قبولی بود و همین موضوع باعث محقق شدن پیروزی در این نبرد شد. فرمانده ارتش لبنان به سید حسن نصر الله خبر داد که قصد داریم نبرد جرود عرسال را آغاز کنیم و سید حسن نصر الله نیز پاسخ داد که ما نیز با شما هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: حاکمان عربستان شرایط دشواری را تجربه می کنند و گزینه های آنها با شکست مواجه شده است. عربستان باید در محاسبات و منافع خود بازبینی کند به طوری که با آرمان فلسطین همخوانی داشته باشد.

 

در حال تکمیل..

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها