هشدار کره شمالی به آمریکا درباره تحریم‌ها

هشدار کره شمالی به آمریکا درباره تحریم‌ها
دوشنبه 20 شهريور 1396 - 03:26

کره شمالی به آمریکا هشدار داد، در صورتی که در سازمان ملل متحد به تلاش برای تشدید تحریم ها علیه پیونگ یانگ ادامه دهد، شدیدترین دردها و رنج ها ‌را به واشنگتن تحمیل خواهد کرد.

العالم - آسیا

وزارت امور خارجه کره شمالی بامداد دوشنبه (به وقت محلی) در بیانیه ای که در خبرگزاری رسمی این کشور منتشر شد، هشدار داد؛ در صورتی که واشنگتن  قطعنامه غیر قانونی را درباره تشدید تحریم ها در واکنش به ششمین آزمایش هسته ای به تصویب برساند کره شمالی به گونه ای کاملا مطمئن عمل خواهد کرد که آمریکا هزینه آن را پرداخت کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سئول، این وزارتخانه افزود: تدابیری که اتخاذ می شود شدیدترین دردها و رنج های تاریخ را به آمریکا تحمیل خواهد کرد.

بر اساس این بیانیه،  جهان شاهد خواهد بود که کره شمالی چگونه با انجام یک سری اقداماتی که شدت آنها هرگز قابل تصور نیست گانگسترهای آمریکایی را رام خواهد کرد.

آمریکا از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواسته است قطعنامه تحریم های شدید علیه کره شمالی را روز دوشنبه به رای بگذارد. کره شمالی متهم است با برنامه های تسلحیات هسته ای و قاره پیمای خود صلح را تهدید می کند.

کره شمالی سوم سپتامبر ششمین آزمایش هسته ای خود را انجام داد و آن را بمب هیدروژنی توصیف کرد که امکان نصب آن روی یک موشک بالستیک قاره پیما وجود دارد. پیونگ یانگ ماه ژوئیه نیز دو موشک بالستیک قاره پیما را شلیک کرد. این فعالیت های هسته ای و بالستیک به عنوان نقض مفاد قطعنامه های سازمان ملل متحد به حساب می آید.

سازمان ملل متحد تاکنون شش دور تحریم به کره شمالی تحمیل کرده است.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها