رایزنی ظریف با همتای پاکستانی/ تقویت همکاری های مرزی/ مقابله با تروریسم

رایزنی ظریف با همتای پاکستانی/ تقویت همکاری های مرزی/ مقابله با تروریسم
دوشنبه 20 شهريور 1396 - 17:19

در دیدار خواجه محمد آصف وزیر امور خارجه پاکستان و هیات همراه با دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان راه های مختلف توسعه و تقویت روابط دو جانبه، مبارزه با تروریسم و تقویت همکاری های مرزی بررسی شد.

العالم ـ ایران ـ سیاسی
وزیر کشورمان در دیدار همتای پاکستانی خود در تهران دو طرف همچنین بر  تقویت همکاریهای بانکی، حمل و نقل و نیز تقویت همکاریهای دو کشور در نقاط مشترک مرزی بویژه مبارزه با تروریسم گفتگو و تبادل نظر کردند.
موضوعات مورد نگرانی منطقه ای مشترک بین دو کشور از جمله وضعیت مساله آوارگان و پناهندگان، قاچاق مواد مخدر، مقابله با گروه های افراط گرا و تروریستی و همچنین وضعیت مسلمانان میانمار از جمله محورهای دیگر گفتگو بین وزیر امور خارجه کشورمان با همتای پاکستانی ایشان بود.
وزیر امور خارجه پاکستان با توجه به نامتوازن بودن سیاست های کنونی در منطقه از لزوم اتخاذ یک سیاست مشخص در قبال اوضاع منطقه سخن گفت. وی با اشاره به حضور تعداد قابل توجهی از نیروهای نظامی کشورهای جهان در افغانستان طی بیش از دو دهه گذشته افزود با این حال اوضاع امنیتی این کشور تاکنون تغییر زیادی در جهت بهبود آن پیدا نکرده است.
وزیر امور خارجه کشورمان نیز با اشاره به تلاشهای دو کشور در جهت افزایش بیشتر سطح روابط سیاسی از لزوم همکاری بین دو کشور در دیگر بخشها از جمله تقویت بیشتر همکاریهای بانکی بین دو کشور را یاداور شد. مقابله با افراط گرایی و گروه های تروریستی فعال در منطقه و همکاری مشترک در جهت استقرار صلح، ثبات و امنیت در افغانستان از طریق گفتگوهای سیاسی منطقه ای و چند جانبه از جمله محورهای دیگر اظهارات وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار بود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها