بیانیه مجمع جهانی مستضعفین در خصوص نسل کشی مسلمانان میانمار

بیانیه مجمع جهانی مستضعفین در خصوص نسل کشی مسلمانان میانمار
سه شنبه 21 شهريور 1396 - 12:51

مجمع جهانی مستضعفین، مرکز جهانی حمایت از حقوق بشر و پژوهشگاه مطالعات جهان در خصوص نسل کشی مسلمانان مظلوم میانمار بیانیه ای صادر کرد.

العالم _ ایران / سیاسی

در چند روز گذشته مجددا اخباری از قتل عام مسلمانان میانمار توسط ارتش این کشور و بیرون راندن پناهندگان مسلمان میانماری از  بنگلادش منتشر گشت . مظلومانی که در کشور خود تحت شدید ترین ستمها و تضییع حقوق اولیه انسانی قرار دارند و حتی تابعیت آنان نیز توسط دولت میانمار انکار می شود. اینان نه تنها در کشور خود ، بلکه در سراسر جهان در غربت بسر می برند.

مسلمانان میانمار نه امروز و دیروز ، که دو قرن است تحت ستم بوداییان افراطی و حاکمان میانمار قرار دارند. بیش از دو قرن است که مسلمانان میانمار از اجرای قوانین شریعت و انجام آزادانه فرایض مذهبی محرومند و چاره ای جز مهاجرت به دیگر کشورها ندارند. نیم قرن است که حاکمان میانمار حتی از انجام فریضه حج  توسط مسلمانان جلوگیری می کنند و کوچکترین فعالیت آنان در مساجد ، زیر ذره بین دولت قرار دارد. دولت میانمار  نیز اکنون در یک اقدام هدف مند، سعی در تغییر ترکیب جمعیتی ایالت های مسلمان نشین مانند ایالت آراکان و روهینگیا دارد .

امروز بیش از یک دهه است که تبعیض ها علیه مسلمانان ، جای خود را به کشتار دستجمعی مسلمانان، زنده سوزاندن آنان در منازلشان ، آواره کردن از دیار و کاشانه و تخریب وسیع مساجد داده است که یک نمونه بارز آن قتل عام نمازگزاران یک مسجد در 15 می 2001 بود . تنها در حملاتی که در شهریور 96 توسط ارتش میانمار انجام شد، نزدیک به 20000 تن از مسلمانان به شهادت رسیدند. و جالب اینکه حامی اصلی ارتش و حاکمان میانمار، کسی جز رژیم کودک کش صهیونیستی نیست که خود نیز سابقه  طویلی در نسل کشی مسلمانان فلسطینی دارد . این نسل کشی وحشیانه نشانگر عمق کینه توزی حاکمان میانماری نسبت به مسلمانان این کشور است .

جبهه استکبار جهانی و مدعیان دروغین حقوق بشر،گاهی با سکوت مرگبار خود و سرپوش گذاشتن بر جنایت رژیم حاکم بر میانمار و گاهی با ارسال مستقیم تسلیحات توسط رژیم غاصب صهیونیستی ، در این جنایت علیه بشریت شرکت دارند. سلطه گرانی که اگر منافع نا مشروعشان در گوشه ای از جهان به  خطر بیفتد، فریاد و عربده حقوق بشریشان گوش فلک را کر می کند اما هنگامی که مظلومانی در جهان تحت ستم دولت های مزدور قرار گیرند، ارزشهای انسانی و حقوق بشر بکلی از خاطرشان محو می شود. در مظلومیت مسلمانان میانمار همین بس که نهاد اصلی مسئول امنیت جهان یعنی شورای امنیت سازمان ملل کوچکترین اقدامی برای متوقف ساختن این نسل کشی انجام نداده است و سازمان ملل نیز تنها به صدور بیانیه های غیر الزام آور اکتفا کرده است .

جای امیدواری است که در کشور عزیزمان ،232 نماینده مجلس شورای اسلامی  با صدور بیانیه ای ، جنایت های بی شرمانه علیه مسلمانان میانمار را  محکوم کرده اند . اما متاسفانه هنوز شاهد اقدام موثری از سوی دستگاه دیپلماسی کشور برای متوقف ساختن این " جنایت علیه بشریت "  نبوده ایم .

مجمع جهانی مستضعفین ، مرکز جهانی حمایت از حقوق بشر و پژوهشگاه مطالعات جهان ضمن محکوم کردن این حملات وحشیانه و نسل کشی مسلمانان میانمار، توقف هر چه سریعتر این جنایات و پایان دادن به قتل عام مسلمانان را خواستار است و از مسئولان دولتی و بخصوص وزیر محترم امور خارجه توجه ویژه به این موضوع و اقدام سریع و موثر را خواستار است .

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها