فرمانده نیروی دریایی ارتش اعلام کرد:

انتقال تجهیزات نیروی دریایی به سواحل مکران/امنیت کشتیرانی دردریاهای آزاد برای رونق اقتصاد

انتقال تجهیزات نیروی دریایی به سواحل مکران/امنیت کشتیرانی دردریاهای آزاد برای رونق اقتصاد
چهارشنبه 22 شهريور 1396 - 07:52

فرمانده نیروی دریایی ارتش از انتقال تجهیزات این نیرو به سواحل مکران و حضور با اقتدار ایران در دریاهای آزاد برای تامین خطوط کشتیرانی و رونق اقتصاد کشور خبر داد.

العالم ـ ایران ـ سیاسی 

دریادار حبیب‌الله سیاری وی با اشاره به این‌که امکانات و تجهیزات نیروی دریایی ارتش به سواحل مکران منتقل شده است، افزود: با این اقدامات در سواحل مکران آبادانی و توسعه را به وجود آورده‌ایم و در عرصه دریای آزاد نیز حضور پیدا کرده‌ایم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین تصریح کرد: جابجایی جمعیت و خانواده‌های نیروی دریایی ارتش اقداماتی بوده که در سواحل مکران و دریا انجام شده است.

وی ادامه داد: امروز پرچم جمهوری اسلامی ایران در هزاران کیلومتر دور از ساحل کشورمان به اهتزاز درآمده است.

تامین امنیت خطوط کشتیرانی برای رونق اقتصاد

فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید بر این‌که امنیت را در خلیج عدن و باب‌المندب برقرار کرده‌ایم، اظهار کرد: کشتی‌های ایرانی سالم رفت و آمد می‌کنند و اقتصاد کشور رونق گرفته است.

دریادار سیاری در پاسخ به این پرسش که آیا شما هم در سواحل مکران ساکن هستید، گفت: بنده بیشتر زمان خدمتی‌ام را در سواحل مکران هستم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش دیروز در مراسم روز جهانی دریانوردی گفته بود: اگر به مسئله آمایش جمعیتی کشور توجه نکنیم در آینده با مشکلات زیادی در سواحل جنوب به خصوص سواحل مُکران مواجه می‌شویم.

سیاری با بیان این‌که تنها راهکار، توسعه سواحل مکران است، افزود:‌ اگر بخواهیم این حرکت را با دیگر کشورها تطبیق دهیم کشورهایی که اقلیم بدتری از ایران داشته‌اند به خوبی از دریا استفاده کرده‌اند.

به گزارش تسنیم، وی ادامه داد: محیط زیستی‌ها می‌گویند منطقه سونامی دارد، زلزله دارد و... نمی‌شود اما ما می‌گوییم که اگر این گونه بود که نباید الان کشوری به نام ژاپن وجود داشت.

سیاری اظهار کرد:‌ باید از منابع ملی برای توسعه سواحل کشور استفاده کنیم تا بتوانیم آینده خوبی را در راستای برنامه‌های دریا محور ترسیم کنیم. به شرط این‌که مسئولان اقدام و عمل را در دستور کار قرار دهند نه این‌که فقط بگویند طرح داریم.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها