حماس: هیچ سازشی حتی به تخلیه یک شهرک صهیونیستی نیز منجر نشده است

حماس: هیچ سازشی حتی به تخلیه یک شهرک صهیونیستی نیز منجر نشده است
چهارشنبه 22 شهريور 1396 - 10:23

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در ۱۸ امین سالروز عقب نشینی دشمن صهیونیستی از نوار غزه بر پایبندی خود به گزینه مقاومت به عنوان تنها راه تحقق اهداف ملت فلسطین در زمینه آزادی و استقلال تاکید کرد.

العالم ـ فلسطین اشغالی

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این جنبش روز سه شنبه در بیانیه‌ای عموم ملت فلسطین و تمامی گروه ها و جریان های ملی و اسلامی آن را به وحدت تحت گزینه مقاومت و تلاش برای تحقق آن دعوت کرد.

این جنبش تصریح کرد که این پیروزی بزرگ (پایان اشغال نوار غزه) که برخی می خواهند از اهمیت آن بکاهند، نقطه تحولی در نبرد با دشمن صهیونیستی بود که باید بر آن سرمایه گذاری کرد نه اینکه بر سر راه آن مانع تراشی کرد.

حماس همچنین بیان کرد که شکست مذاکرات سازش با دشمن صهیونیستی برای همگان ثابت شده است و این مذاکرات به باری اضافی بر دوش ملت فلسطین تبدیل شده است.

در ادامه این بیانیه آمده است که اصرار و پافشاری مقاومت قهرمان فلسطین و حمایت ملت فلسطین از آن آریل شارون نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی را وادار به تخلیه شهرک های صهیونیست نشین و عقب نشینی از غزه کرد در حالی که نه معاهده اسلو و نه هیچگونه عملیات سازشی تاکنون حتی به تخلیه یک شهرک صهیونیست نشین هم منجر نشده است.

جنبش حماس تاکید کرد که توافقنامه های سیاسی از معاهده اسلو گرفته تا توافقنامه های قاهره، طابا و غیره موفق به تحقق هیچیک از اهداف و خواسته های ملت فلسطین نشده است و از تخلیه حتی یک شهرک یهودی نشین که به رمز و نماد پروژه صهیونیزم تبدیل شده است، عاجز مانده است.

این جنبش از محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خواست دست از همکاری امنیتی با دشمن صهیونیستی در کرانه باختری و تعقیب و بازداشت مبارزان مقاومت کشیده و به اعمال مجازات بر ملت و مقاومت فلسطین به ویژه در نوار غزه پایان دهد و به جای آن از آنان در برابر رژیم اشغالگر و جنایت هایش دفاع کند.

حماس ضمن محکوم کردن محاصره ملت فلسطین به ویژه در نوار غزه، از جامعه بین الملل خواست عدالت را در حق ملت فلسطین که در مسیر آزادی و کرامت انسانی جانفشانی می کند، رعایت کند و حق این ملت در برخورداری از یک زندگی امن و آرام در سرزمین خود را به رسمیت بشناسد.

در این بیانیه ذکر شده است که پیروزی مقاومت فلسطین بر دشمن صهیونیستی در نوار غزه با خون شهدا و رنج و سختی های مجروحان و اسرای فلسطینی مسجل شد و هرگونه تعرض به آنان و یا خانواده هایشان و قطع حقوق آنان بی حرمتی به عزت و کرامت عموم ملت فلسطین و ارزش های والای انسانی است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها