سفیر اسرائیل در واشنگتن:

درباره ایران-سوریه 2 خط قرمز داریم/ منتظر تغییر چشمگیر مواضع آمریکا در قبال برجام هستیم

درباره ایران-سوریه 2 خط قرمز داریم/ منتظر تغییر چشمگیر مواضع آمریکا در قبال برجام هستیم
چهارشنبه 22 شهريور 1396 - 11:07

سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا با پیش کشیدن موضوع حضور ایران در سوریه، از «خطوط قرمز» صهیونیست‌ها سخن گفت.

العالم ـ فلسطین اشغالی 

سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا در مراسمی به مناسبت «سال نوی یهودی» که با حضور تعدادی مقامات آمریکایی برگزار شد، ادعاهای ضد ایرانی این رژیم را تکرار کرد.

«ران درمر» خطاب به حاضران صهیونیست و آمریکایی از دو خط قرمز رژیم صهیونیستی درباره بحران و تحولات سوریه صحبت کرد.

به گزارش «عاروتص شوع»، او انتقال سلاح‌هایِ برهم زننده معادلات به نفع حزب‌الله لبنان و استقرار و حضور دائمی ایران در مرز سوریه با سرزمین‌های اشغالی را خطوط قرمز این رژیم توصیف کرد.

«درمر» در واشنگتن گفت: «بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل درباره خطوط قرمز اسرائیل در سوریه خیلی صریح و روشن بوده است و اسرائیل این خطوط قرمز را عملی کرده است».

این مقام صهیونیست در توضیح خطوط قرمز این رژیم این طور سخن گفت: «انتقال سلاح‌های برهم زننده معادلات به حزب‌الله و ایجاد یک جبهه(ایرانی) برای اقدامات تروریستی ضد اسرائیل».

وی که بارها علیه برجام و مواضع دولت سابق آمریکا در قبال توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 حرف زده است، در این نشست هم مواضعش را تکرار کرد.

دیپلمات ارشد رژیم صهیونیستی در آمریکا، تشدید و تقویت حضور ایران در سوریه را از عواقب و نتایج سیاست‌های دولت باراک اوباما به ویژه برجام خواند.

درمر در همین نشست، در تحسین مواضع دولت دونالد ترامپ، دو بار بر «تشکر عمیق» رژیم صهیونیستی بابت تلاش دولت آمریکا برای بهبود روابط تل‌آویو با کشورهای عربی سُنی  تاکید کرد.

سفیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد که او طی هفته‌های آتی، یک «تغییر چشمگیر» در مواضع آمریکا در قبال برجام را پیشبینی می‌کند و انتظار این تغییر را دارد.

درمر افزود که یا تغییراتی در توافق هسته‌ای ایران اعمال خواهد شد یا اینکه توافق برچیده خواهد شد.

او در ادامه صحبت‌هایش از «حمایت‌ صریح» نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل از رژیم صهیونیستی تشکر کرد.

سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا از حاضران در نشست واشنگتن خواست که به دلیل حمایت‌های «جیسون گرنبلات» نماینده ویژه ترامپ در امور خاورمیانه از این رژیم، برای او دست بزنند؛ کسی که در این جلسه حضور داشت.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها