نيكی هيلی: برای ايران در دوران بعد از داعش نقشی قائل نيستيم

نيكی هيلی: برای ايران در دوران بعد از داعش نقشی قائل نيستيم
شنبه 25 شهريور 1396 - 01:25

نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل در نشست خبری در کاخ سفید گفت: ایران در دوران بعد از داعش نقشی نخواهد داشت تا آسیب بیشتری وارد نسازد. 

هیلی درباره استقرار ناظران آتش بس ایران، سوریه و ترکیه در استان ادلب گفت:  به نظر من تلاش های انجام شده در سوریه بسیار چشمگیر بودند. عراق و سوریه شاهدند که ما تا چه اندازه به داعش ضربه زدیم که نشان می دهد آمریکا در شراکت با آنها چه میزان قدرتمند بود و همه ما به دنبال دوران بعد از داعش هستیم که می توانم این را بگویم که ایران نقشی نخواهد داشت و در چنین وضعیتی، هیچ گونه نقشی به ایران داده نخواهد شد که آسیب بیشتری بخواهند وارد کنند. 
وی ادامه داد: سوریه همواره در کانون مذاکرات خواهد بود. ما همواره تلاش می کنیم این اطمینان حاصل شود که تسلیحات شیمیایی وجود ندارد. همچنین به دنبال رسیدگی به وضعیت انسانی هستیم؛ آمریکا شریکی بسیار قدرتمند در حل و فصل مسائل سوریه است تا زمان ثبات در سوریه این کار را ادامه می دهیم. 
هیلی گفت: تا زمانی که شاهد سوریه ای باثبات و آرام نباشیم، راحت نمی نشینیم و این کار با وجود اسد امکان پذیر نیست. با این حال تلاش می کنیم موثر باشیم و بخشی از این فرایند بمانیم./منبع: خبرگزاری صدا و سیما

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها