لاریجانی: مشکلات تروریستی منطقه درد مشترک ادیان مختلف است

لاریجانی: مشکلات تروریستی منطقه درد مشترک ادیان مختلف است
يکشنبه 26 شهريور 1396 - 11:07

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید نیازهای مراکز فرهنگی و دینی مرتفع شود.

العالم- ایران/ سیاسی 

علی لاریجانی در بازدید از کلیسای ننه مریم ارومیه با بیان اینکه «کلیسای ننه مریم از جاهای مقدس با سابقه تاریخی و قدمت بالا محل رجوع مسیحیان و آشوریان است» اظهار داشت: مسئولین میراث فرهنگی با حفظ میراث کهن دینی و رفع نیازهای این مراکز در راستای افزایش بازدید و توجه جهانیان به این اماکن تلاش کنند.

وی با بیان اینکه «در تفکر اسلامی توجه خاصی به اهل کتاب و مسیحیان شده است» گفت: معجزات حضرت مسیح از قبل از تولد تا زمان مبعوث شدن در قرآن کریم اشاره شده که نشان از قرابت اسلام به مسیحیت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با بررسی آثار چاپ شده از حواریون و کتاب یوحنا می‌توان نگاه عمیق به توحید را در این آثار دید.

وی با اشاره به اینکه «مسیحیت در قرآن مکتبی توحیدی است» اظهار داشت: در قانون اساسی نیز توجه به اهل کتاب و مسیحیت شده است.

لاریجانی مشکلات تروریستی موجود در منطقه را درد مشترک ادیان مختلف دانست و تصریح کرد: باید برای رفع معضل تروریسم در منطقه دست در دست هم تلاش کنیم.

نگرانی لاریجانی از مسئله محیط زیست

رئیس مجلس شورای اسلامی که به ارومیه سفر کرده است، به همراه استاندار آذربایجان غربی از دریاچه ارومیه بازدید کرد و در جریان روند احیای دومین دریاچه شور دنیا قرار گرفت.

همچنین با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی قطعات ١ و ٢ آزادراه ارومیه - تبریز افتتاح شد.

قطعات ١ و ٢ آزادراه ارومیه -تبریز ٤٠ کیلومتر است و برای ساخت آن ٧٠٠ میلیارد ریال هزینه شده است.

ایسنا 

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها