سردار جزایری هشدار داد:

بروز درگیری در منطقه با همه‌پرسی در کردستان عراق

بروز درگیری در منطقه با همه‌پرسی در کردستان عراق
يکشنبه 26 شهريور 1396 - 19:07

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: همه‌پرسی در کردستان عراق زمینه‌ بروز و ایجاد درگیری‌های جدیدی در منطقه و عراق است و زیان‌های فراوانی به بار خواهد آورد.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

سردار سید مسعود جزایری سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در خصوص پیامدهای احتمالی ناشی از برگزاری همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق اظهار داشت: سیاست دراز مدت آمریکا و رژیم صهیونسیتی تجزیه و تضعیف کشورهای مسلمان منطقه است.

وی ادامه داد: بر این اساس جمهوری اسلامی ایران با هرگونه اقدامی که به این امر منجر شود، مخالف است. همه‌پرسی در کردستان عراق زمینه‌ بروز و ایجاد درگیری‌های جدیدی در منطقه و عراق است که زیان‌های فراوانی به بار خواهد آورد؛ به خصوص برای کردهای این کشور مشکلات فراوانی را در پی خواهد داشت.

سردار جزایری تصریح کرد: همه باید تلاش کنند تا این حرکت تخریبی انجام نشود.

برجام مانع زیاده خواهی های آمریکا نشد

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح همچنین در خصوص اعمال تحریم‌های جدید از سوی آمریکا علیه ایران عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران تاکنون به دفعات تحریم‌های آمریکا و اروپا را در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، دیپلماسی، نظامی، علمی و فناورانه علیه منافع خودش تجربه کرده است و در عمل هم مشاهده شد که برآیند مذاکرات یعنی برجام مانع زیاده‌خواهی‌های آمریکا و سایر طرف‌های مقابل ایران نشد.

به نظرنمی رسد اروپا بتواندمانع آمریکا در برجام شود

وی خاطرنشان کرد: آنچه که این روزها از طرف آمریکایی‌ها در مورد ادامه و گسترش تحریم‌ها اتفاق می‌افتد، کمترین تردیدی در تداوم دشمنی‌ها با جمهوری اسلامی ایران باقی نگذاشته است.

به گزارش مهر، سردار جزایری گفت: ضمن آنکه در خوش‌بینانه‌ترین حالت به نظر نمی‌رسد که مهره اروپا در اندازه‌ای باشد که جلوی زیاده‌خواهی آمریکا را بتواند سد کند، البته این موضوع را هم نباید فراموش کرد که در مقاطعی اروپا حتی بدتر از آمریکا عمل کرده است.

تنها راهکار، اتکای صد درصدی به توان داخلی 

سردار جزایری بیان کرد: تنها راه باقی مانده اتکا صد در صد به درون است. کشور ما دارای توانمندی‌های بسیاری است که چنانچه این توانمندی‌ها مدیریت و هدایت شود، منافعی که عاید جامعه خواهد شد، چند ده برابر رابطه‌هایی از نوع برجام با آمریکا و اروپا دارای ارزش افزوده خواهد بود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها