حمله موشکی به نظامیان سعودی در مرز یمن

حمله موشکی به نظامیان سعودی در مرز یمن
دوشنبه 27 شهريور 1396 - 04:03

یگان موشکی و توپخانه ارتش و کمیته های مردمی یمن محل تجمع نظامیان عربستان در مناطق جیزان، نجران و عسیر واقع در مرز یمن را هدف قرار داد.

یک مقام نظامی گفت که در این حمله چند فروند موشک کاتیوشا و شماری گلوله توپ به مواضع ارتش عربستان در جیران شلیک شد که در پی آن نظامیان سعودی پا به قرارگذاشتند.
یگان توپخانه یمن نیز تجمع نظامیان عربستان در غرب منطقه مثعن در جیزان را هدف قرار داد.
در منطقه عسیر نیر توپخانه ارتش یمن تجمع های نظامیان سعودی در منطقه حدیقه الربوعه و شمال موضع نظامی سبحطل را گلوله باران کرد.
همچنین مواضع نظامی الضبعه و عباسه و محل تجمع نظامیان سعودی در فرماندهی الحماده و تجمعات نظامیان سعودی و جنگ افزارهای آنها در موضع نظامی الهجله در نجران هدف حملات توپخانه ای قرار گرفت.

از سوی دیگر هواپیماهای رژیم عربستان سعودی شبانه روز یکشنبه در چند نوبت مناطق مختلف یمن را مورد هدف قراردادند. 

خبرنگار العالم گزارش کرد که جنگنده های سعودی مناطق صرف ولا در صنعا و المقشاب در شهرستان کعدینه در استان حجه ، جبال علیب و العواضی در شهرستان کتاف و منطقه یسنم در شهرستان باقم در استان صعده را مورد هدف قرار دادند که براثر آن تعدادی از شهروندان به شهادت رسیده یا مجروح شدند. 

عربستان همراه با چند کشور دیگر از روز ششم فروردین سال 94 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد. 

این تجاوز نظامی که هیچ دستاوری برای سعودی و متحدانش نداشته تنها سبب ویرانی کشور فقیر یمن و کشتار و آوارگی مردم این کشور شده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها