گفت وگوی رئیس شورای عالی یمن با العالم؛

انصارالله و حزب عبدالله صالح در برابر دشمن متحدند

انصارالله و حزب عبدالله صالح در برابر دشمن متحدند
دوشنبه 27 شهريور 1396 - 14:36

رئیس شورای عالی یمن گفت: هیچ نگرانی بابت تنش بین جنبش انصار الله و حزب کنگره خلق یمن به رهبر علی عبدالله صالح و احتمال فروپاشی جبهه داخلی وجود ندارد زیرا هر دو طرف به خوبی متوجه اهمیت وحدت در برابر دشمن متجاوز هستند و مواضع مشترک خود را حفظ می کنند.

العالم - یمن

محمد علی حوثی، در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار العالم در یمن خاطرنشان کرد، ائتلاف متجاوز سعودی به هیچ یک از اهداف خود در یمن نخواهد رسید زیرا  ملت یمن هرگز زمام امور خود را به دست بیگانگان و کسانی که از خارج قصد سیاستگذاری و سیطره دارند، نمی سپارد.

وی افزود: آنها باید به ملت یمن و انقلاب آن احترام بگذارند و اگر غیر از عمل کنند، جنگ ادامه خواهد داشت.

حوثی تصریح کرد که نیروهای سیاسی در صنعا از هر گونه طرحی در مسیر حل سیاسی بحران، استقبال می کنند. وی آمریکا و رژیم آل سعود را مسئول مانع تراشی در مسیر صلح و شکست راه حل های سیاسی دانست.

رئیس شورای عالی یمن درباره پیشنهادهای اخیر سازمان ملل مبنی بر تشکیل کمیته بین المللی تحقیق درباره جنایات و نقض حقوق بشر در یمن، آن را گامی مثبت دانسته و گفت که جنبش انصارالله با تشکیل کمیته مستقل و بی طرف موافق است.

وی گفت که ائتلاف متجاوز سعودی مسئول مانع تراشی در مقابل تشکیل این کمیته است زیرا خود، از حجم جنایاتی که مرتکب شده اند، آگاهند.

(متن کامل این مصاحبه که هنوز از شبکه العالم پخش نشده، منتشر خواهد شد.)

208

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها