درخواست صليب سرخ برای تامين مالي عمليات بشردوستانه در ميانمار و بنگلادش

درخواست صليب سرخ برای تامين مالي عمليات بشردوستانه در ميانمار و بنگلادش
دوشنبه 27 شهريور 1396 - 16:43

کمیته بین المللی صلیب سرخ ، خواستار تامین حدود 25 میلیون دلار به منظور کمک به آسیب دیدگان خشونت های میانمار  شد. 

العالم ـ آسیا

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی کمیته بین المللی صلیب سرخ ، این تقاضا شامل کمک 17.3 میلیون دلاری برای 150 هزار نفر از آسیب دیدگان خشونتها در داخل میانمار و 7.2 میلیون دلار برای کمک به 75 هزار نفر دیگر در بنگلادش است. 
فدراسیون بین المللی جمعیتهای صلیب سرخ و هلال احمر نیز برای کمک به 100 هزار نفر از آوارگان، تقاضای تامین مبلغ 13.2 میلیون دلار کرده است. 
در این میان فابریتزیو کاربونی، رئیس نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در میانمار اظهار داشت ؛ کمیته بین المللی صلیب سرخ  برای حمایت از کسانی که تحت تاثیر این شرایط قرار گرفته اند فعالیتهای بشردوستانه خود را گسترش داده است ولی همچنان منابع مالی بیشتری برای کمک به همه قربانیان مورد نیاز است.  
اختیار اصلانوف،  رئیس نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در بنگلادش نیز با تاکید بر اهمیت فراهم آوردن نیازهای اضطراری تازه واردان به بنگلادش، اعلام کرد برآوردن نیازهای همه کسانی که تحت تاثیر این شرایط هستند بدون کمکهای مالی بیشتر از سوی اهدا کنندگان ممکن نخواهد بود. 
اصلانوف افزود : تمام توان این نمایندگی بر تامین نیازهای درمانی، آب و غذای این آوارگان متمرکز شده است تا بتوان قدری از آلام ایشان کاست. 
هم اکنون تلاش های بشر دوستانه کمیته بین المللی صلیب سرخ بیشتر بر نقاط شمالی ایالت راخین که شاهد شدیدترین خشونتها بوده است متمرکز شده است. ایالت راخین در نتیجه سالها خشونت و سایر بلایای طبیعی نظیر سیل تبدیل به فقیرترین ایالت میانمار شده است.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها