افتتاح نخستین پایگاه نظامی آمریکا در "اسرائیل"

افتتاح نخستین پایگاه نظامی آمریکا در
سه شنبه 28 شهريور 1396 - 02:32

نخستین پایگاه نظامی دائمی آمریکا در سرزمین های اشغالی افتتاح شد.

العالم - فلسطین اشغالی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، به نقل از ای پی تی ان، زویکا هایموویچ از فرماندهان نیروی هوایی اسرائیل در مراسم افتتاح این پایگاه گفت: امروز روز مهم و اثرگذاری برای ما، اسرائیل و ارتش اسرائیل و نیروی هوایی و دفاع هوایی آن است.اینجا یک مکان منحصر به فرد است و ما شاهد لحظه ای مهم هستیم.

این نخستین بار است که یک پایگاه دائمی آمریکا در داخل یکی از پایگاههای ما در اسرائیل و در نزدیکی دیگر پایگاههای ما افتتاح شده است. به نظرم این لحظه و این پایگاه بیش از هر چیز دیگری بر روی تعهد و روابط قدرتمند بین اسرائیل و آمریکا تاکید دارد. این موضوع تنها به کشورهایمان، ارزش ها، فرهنگ و یا نیروها مربوط نمی شود بلکه این موضوع به مردم کشورهایمان مربوط می شود. این موضوع به قدرت راهبری ما مربوط می شود.

جان ال گرونسکی از فرماندهان نظامی آمریکا گفت: چرا حالا؟! چون همکاری بین آمریکا همچنان قدرتمندتر و قدرتمندتر می شود. دلیل اینکه این پایگاه هم اکنون افتتاح می شود به خاطر آن است که نظامیان ما بتوانند در اینجا مستقر شوند و این بسیار بسیار مهم است. این نخستین بار در روابط طولانی بین  آمریکا و اسرائیل است که سربازانی از آمریکا قصد دارند به طور دائمی در یک پایگاه در اسرائیل مستقر شوند. این نشان دهنده تعهد ما برای تعامل با اسرائیل و حفاظت از  تهدیدات در هر کجا است. 

وی افزود: در این پایگاه دهها نفر از نظامیان مستقر خواهند شد. این افراد در دوره مختلف زمانی در این پایگاه مستقر خواهند شد و بر روی سامانه های دفاع موشکی تمرکز خواهند داشت.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها