ضرب‌الاجل 3 روزه «مسعود بارزانی» برای ارائه طرح جایگزین همه‌پرسی

ضرب‌الاجل 3 روزه «مسعود بارزانی» برای ارائه طرح جایگزین همه‌پرسی
چهارشنبه 29 شهريور 1396 - 10:31

رئیس منطقه کردستان عراق اعلام کرد که تنها در صورت ارائه طرحی ضامن حقوق کُردها طی 3 روز آینده، همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان را به تاخیر خواهد انداخت.

العالم - عراق

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق اعلام کرد که منطقه کردستان مصمم است که همه‌پرسی را دوشنبه آینده برگزار کند مگر اینکه جایگزینی واقعی طی 3 روز آینده برای لغو این همه‌پرسی ارائه شود.

وی طی نشستی در حمایت از همه‌پرسی گفت: اگر طی سه روز آینده، جایگزینی حقیقی ارائه نشود، به تاخیر انداختن این همه‌پرسی، غیرممکن خواهد بود. در صورتی ارائه طرحی جایگزین که ضامن حقوق ما باشد ما در تاریخ 25 سپتامبر، جشن می‌گیریم و جشن‌هایی دسته‌جمعی برپا خواهیم کرد و اگر جایگزینی ارائه نشود، همه با هم همه‌پرسی را برگزار خواهیم کرد.

از سوی دیگر «فلاح مصطفی» مسئول اداره روابط خارجه در دولت منطقه کردستان پس از نشست با «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه در نیویورک گفت: ترکیه، فرانسه و سازمان ملل در حال ارائه پیشنهادهایی به منظور تضمین مطالبات کردها در قبال به تاخیر انداختن همه‌پرسی جدایی هستند.

چاووش اوغلو نیز برای میانجیگری آنکارا میان بغداد و اربیل اعلام آمادگی کرد و گفت که کشورش قادر است، حقوق کردها را تضمین کند.

این در حالی است که در شهر کرکوک که از مناطق مورد منازعه میان بغداد و اربیل است، تنش‌ها همچنان ادامه دارد و درگیری میان ترکمانی‌ها با کردها بر سر همه‌پرسی تحمیلی شورای استانداری کرکوک، همچنان ادامه دارد.

شروط «مسعود بارزانی» برای به تاخیر انداختن همه‌پرسی‌ جدایی

 

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها