شمخانی در واکنش به ادعاهای بی‌اساس نتانیاهو و ترامپ:

پنگوئن‌ها‌ی قطب جنوب هم ننگ طرفداری رژیم کودک‌کش را نمی‌پذیرند!/ رویکرد آمریکا در قبال برجام به معنای تمسخر مسیر مذاکره است

پنگوئن‌ها‌ی قطب جنوب هم ننگ طرفداری رژیم کودک‌کش را نمی‌پذیرند!/  رویکرد آمریکا در قبال برجام به معنای تمسخر مسیر مذاکره است
چهارشنبه 29 شهريور 1396 - 12:04

دبیر شورای عالی امنیت ملی در واکنش به ادعاهای بی‌اساس نتانیاهو گفت: پنگوئن‌ها‌ی قطب جنوب هم حاضر نخواهند شد ننگ طرفداری از این رژیم کودک‌کش را بپذیرند.

العالم _ ایران / سیاسی

 علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در گفت‌وگویی در خصوص مواضع اخیر رئیس جمهور آمریکا و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل، این اظهارات را نمایانگر روحیه جنگ طلبانه، خصمانه و ضد صلح دانست.

وی با اشاره به ادعای ترامپ مبنی بر اینکه برجام قراردادی برای سرپوش گذاشتن در ساخت سلاح هسته‌ای ایران است و یکی از بدترین قراردادهای آمریکا بوده است اظهار داشت: این اظهارات ناشی از درک ضعیف رئیس جمهور آمریکا از توافقات بین المللی و مبانی حقوقی آن بوده و از نگاه جامعه جهانی بی اهمیت تلقی می شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان خاطرنشان کرد: رییس جمهور آمریکا هنوز از فضای انتخاباتی این کشور و استفاده از حملات لفظی به رقبا برای جلب آرا خارج نشده و لازم است مشاوران وی به او یادآوری کنند که رفتارهای تبلیغاتی و نمایشی تاثیری در تغییر اراده و رفتار کشورها ندارد.

شمخانی با تاکید بر عزم و اراده جدی جمهوری اسلامی برای استیفای کامل حقوق مشروع و قانونی خود و عدم تاثیر پذیری از هیاهوهای هالیوودی افزود: هیچ یک از طرف‌های امضاء کننده برجام حق ندارند از سازوکارهای پذیرفته شده در این توافقنامه بین المللی با طرح بهانه های واهی و غیر حقوقی سرباز زنند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی افزود: آژانس بین المللی انرژی اتمی 7 نوبت پس از برجام پایبندی کامل ایران به تعهداتش و ماهیت و روند صلح آمیز فعالیت های هسته ای کشور ما را تایید کرده است و هرگونه فضاسازی رسانه ای طرف مقابل و اتهام زنی واهی که با هدف عملیات روانی صورت می گیرد فاقد ارزش و اعتبار است.

نماینده مقام معظم رهبری گفت: رویکرد آمریکا در قبال برجام به معنای تمسخر مسیر مذاکره و عدم پایبندی این کشور به قواعد دیپلماسی بوده و پیامی به جز بی اعتبار سازی مجامع بین المللی به جهان منتقل نمی‌کند.

وی با تقبیح رویکرد ساده لوحانه و تلاش نافرجام رئیس جمهور آمریکا که با طرح موضوعات غیر واقعی بدنبال تاثیر گذاری مخرب برجامعه ایران است افزود:مردم مسلمان،انقلابی و سلحشور ایران اسلامی با درک واقعی از تهدیدات و منافع ملی کشور در جریان انتخابات‌های متعدد اعتقاد،حمایت و علاقه خود به نظام جمهوری اسلامی ایران را درفرایندی آزاد و مشارکت جویانه در معرض نگاه جهانیان قرار داده اند و بهتر است رئیس جمهور آمریکا به جای این گونه اظهارات، فکری برای جلوگیری از نزول تصاعدی جایگاه خود نزد افکار عمومی آمریکا و جامعه جهانی کند.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه رئیس جمهور آمریکا مدعی نقش ایران در توسعه جنگ در یمن شده است، تصریح کرد: در حالی که رژیم سعودی با حمایت تسلیحاتی و اطلاعاتی آمریکا ضمن بمباران گسترده مردم بی دفاع و فقیر یمن و بکارگیری سلاح های ممنوعه و بمب های خوشه‌ای، مجموعه زیر‌ساخت‌های حیاتی این کشور را از بین برده و موجب شکل گیری فاجعه انسانی در یمن شده است ، رئیس جمهور آمریکا برای انحراف اذهان عمومی سیاست فرار به جلو را اتخاذ کرده و به خیال پردازی‌های غیر واقعی ادامه می‌دهد.  
                                                                                                                                                 شمخانی خاطرنشان کرد: اسناد و مدارک متقن و اعترافات مهم برخی عناصر دستگیر شده مرتبط با رئیس جمهور مستعفی یمن نشان دهنده همکاری گسترده آمریکا با القاعده در یمن و استفاده ابزاری این کشور از تروریسم  برای سرکوب مردم انقلابی و مظلوم یمن می باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تنها گناه مردم یمن را دموکراسی  خواهی و حق تعیین سرنوشت دانست و رفتار آمریکا و دخالت نظامی آنها را سرکوب حق طبیعی مردم و نسل کشی توصیف کرد.

وی رئیس جمهوری آمریکا را فردی دروغگو و حامی گروه های تکفیری و تروریستی در منطقه معرفی و تاکید کرد: ترامپ، اوباما را ایجاد کننده داعش می دانست اما طی ماههای اخیر و با دستور او نظامیان این کشور بارها  نیروهای تروریست در محاصره را فراری داده و آن ها را در پوششهای مختلف از مرز کشورها جابجا کرده‌اند.

امیر دریابان شمخانی همچنین در واکنش به سخنرانی نخست وزیر رژیم صهیونیستی که هرساله در قالب نمایش‌های کودکانه ارایه می‌شود خاطر نشان کرد؛ با توجه به موج گسترده نفرت و انزجار مردم جهان از این رژیم و  شخص وی که قاتل زنان و کودکان فلسطینی است، بطور قطع پنگوئن‌ها‌ی قطب جنوب هم حاضر نخواهند شدننگ طرفداری از این رژیم کودک‌کش را بپذیرند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها