ترامپ: آماده اعمال گزینه ویرانگر نظامی علیه کره شمالی هستیم

ترامپ: آماده اعمال گزینه ویرانگر نظامی علیه کره شمالی هستیم
سه شنبه 4 مهر 1396 - 22:39

رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید آماده اجرایی کردن گزینه نظامی علیه کره شمالی است و او کسی است که وضعیت نابسامان روابط واشنگتن و پیونگ‌یانگ را سر و سامان می‌دهد.

العالم _ آمریکا

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا امروز در کاخ سفید میزبان «ماریانو راخوی» نخست‌وزیر اسپانیا بود و پس از برگزاری دیدار دوجانبه، در یک کنفرانس خبری مشترک با وی شرکت کرد.

یکی از محورهای مهم بین‌المللی سخنان ترامپ، موضوع تنش‌های فزاینده این کشور با کره شمالی بود.

ترامپ ابتدا از همکاری چینی‌ها با واشنگتن در مقابله با پیونگ‌یانگ تشکر کرد وگفت: «دو ماه پیش، قطع روابط بانکی کره شمالی و چین، یک رویا بود ولی به لطف رئیس‌جمهور جین‌پینگ، این امر محقق شد.»

رئیس‌جمهور آمریکا که چند روز پیش در مجمع عمومی سازمان ملل، کره شمالی را به نابودی کامل تهدید کرده بود، امروز هم لحنی به شدت تهدیدآمیز در قبال پیونگ‌یانگ اتخاذ کرد.

ترامپ گفت: «ما کاملاً آماده‌ایم برای اجرای کردن گزینه نظامی علیه کره شمالی، هر چند که این گزینه، مورد علاقه ما نیست ولی اگر چنین کاری کنیم، برای کره شمالی ویرانگر خواهد بود.»

وی با لحنی تهدیدآمیز ادامه داد: «رهبر کره شمالی خیلی بد عمل می‌کند؛ او چیزهایی می گوید که هیچ‌گاه نباید گفته شود و ما به سخنان وی پاسخ خواهیم داد. این یک پاسخ خواهد بود و نه یک بیانیه.»

دونالد ترامپ از «برخی دولت‌های قبل» کشورش هم بخاطر منفعل بودن در قبال کره شمالی انتقاد کرد و گفت: «بهتر بود که موضوع کره شمالی 25، 20، 15، 10 یا 5 سال پیش و خیلی راحت‌تر حل می‌شد ولی دولت‌های قبلی مرا در یک موقعیت در هم ریخته رها کرده‌اند ولی من این اوضاع را سر و سامان می‌دهم.»

رئیس‌جمهور آمریکا در انتها، تهدید مبهم و مشهور خود در خصوص کره شمالی را تکرار کرد و گفت: «خواهیم دید که چه اتفاقی درباره کره شمالی می‌افتد.»

فارس

پربیننده ترین خبرها