مسکو: تعدادی از سرکردگان اصلی داعش در سوریه کشته شدند

مسکو: تعدادی از سرکردگان اصلی داعش در سوریه کشته شدند
شنبه 15 مهر 1396 - 12:06

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد در عملیات جدید نیروهای هوایی این کشور در سوریه مقر فرماندهی تروریست ها در المیادین منهدم شد و حدود 80 تروریست به هلاکت رسیدند.

العالم - سوریه

به گزارش خبرگزاری فارس، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، در حملات جدیدی علیه مواضع تروریست‌ها در منطقه «المیادین» حدود 80 تروریست به هلاکت رسیدند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است، این تروریست‌ها از عراق وارد سوریه شده بودند که در عملیات نیروهای هوایی روسیه تعداد بسیار زیادی از آنها نابود شدند.

بر اساس اعلام روسیه، دست‌کم 9 نفر از تروریست‌هایی که به هلاکت رسیده‌اند، از اتباع منطقه قفقاز شمالی بوده‌اند.

بنا بر این گزارش، وزارت دفاع روسیه همچنین تأکید کرده است که یک سری از سرکردگان مهم گروه تروریستی داعش که مدتها در عراق مخفی شده بودند نیز در این عملیات هوایی کشته شدند.

«ایگور کوناشنکوف» سخنگوش وزارت دفاع روسیه گفته است: «طبق اطلاعات دریافت شده از طریق چندین کانال و همچنین اطلاعاتی که به صورت میدانی تأیید شده است، سرکردگان میدانی و اثرگذار داعش، ابتاع قفقاز شمالی: ابو عمر الشیشانی، صلاح‌الدین الشیشانی و چند نفر دیگر از سرکردگان داعش که مدتها در عراق مخفی بودند، کشته شده‌اند».

وی افزود، طی 24 ساعت گذشته، نیروی هوایی روسیه در سوریه روی نابودی قوای کمکی داعش و نیروهای خارجی این گروه تروریستی که از عراق به منطقه ابوکمال در مرز عراق و سوریه وارد شده بودند، تمرکز داشت.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه همچنین گفت، اطلاعات ارتش روسیه در سوریه طی یک هفته گذشته اطلاعات مربوط به مناطقی را که تمرکز اصلی داعش و مقرهای فرماندهی آنها در نزدیکی ابوکمال بود و همچنین مسیرهای ورودی از این منطقه به شهر المیادین را منتشر کرده بود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها