داعش زنان تروریست را به شرکت در عملیاتهای نظامی فرا خواند

داعش زنان تروریست را به شرکت در عملیاتهای نظامی فرا خواند
يکشنبه 16 مهر 1396 - 13:48

گزارش های رسانه ای حاکی است در پی شکست های پی در پی داعش در سوریه و عراق، حالا این گروهک تروریستی از زنان حامی خود خواسته در درگیری های نظامی مشارکت داشته باشند.

العالم-سوریه

مهر -- به گزارش روزنامه «ایندیپندنت»، در پی شکست های پی در پی داعش در سوریه و عراق‌ این گروهک تروریستی از زنانی که حامی داعش هستند خواسته به گروه های مسلح داعش بپیوندند.

بر اساس این خبر رسانه های نزدیک به گروهک تروریستی داعش با صدور بیانیه ای اعلام کرده که در راستای جنگی که علیه این گروهک به راه افتاده زنان حامی داعش هم باید در جبهه های جنگ به «مجاهدان» کمک کنند.

این گروهک تروریستی از زنان حامی خود دعوت کرده تا «برای حفظ دینشان خودشان را در راه خدا فدا کنند». در همین راستا «شارلی وینتر» کارشناس و محقق  در زمینه افراط گرایی و خشونت سیاسی گفته که داعش به این ترتیب عملا اعتراف کرده که ادعای او برای «جهاد» حالا به دفاع تبدیل شده است و این مسأله می تواند پیامدهایی در بحران موجود در سوریه و عراق و اوضاع امنیتی دنیا داشته باشد.

بر اساس این گزارش گروهک تروریستی داعش تا پیش از این از زنان حامی خود نخواسته بود به این گستردگی در عملیات های نظامی مشارکت داشته باشند بلکه فقط آنها را به جناح نکاح فرا خوانده بود.

این مسأله می تواند پیامدهای امنیتی زیادی به همراه داشته باشد به ویژه اینکه اخیرا هم در جریان عملیات آزادسازی موصل شماری از تروریست های زن داعش اقدام به انجام عملیات های انتحاری کرده بودند.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها