رهبر دمکرات های مجلس نمایندگان آمریکا: رد برجام تصمیمی خطرناک است

رهبر دمکرات های مجلس نمایندگان آمریکا: رد برجام تصمیمی خطرناک است
پنج‌شنبه 20 مهر 1396 - 07:40

رهبر دمکرات های مجلس نمایندگان آمریکا تصمیم به رد پایبندی ایران به برجام از سوی ترامپ را به خطر انداختن امنیت ملی ایالات متحده عنوان کرد و خواستار تلاش کنگره برای صیانت از این توافق بین المللی شد.

العالم ـ آمریکا

«نانسی پلوسی» رهبر اقلیت دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه ای با تاکید بر اذعان کارشناسان به پایبندی ایران به برجام، رد آن از سوی دولت ترامپ را تصمیمی به شدت خطرناک و بی ملاحظه دانست.
وی گفت که چنین اقدامی امنیت ملی آمریکا را به خطر می اندازد و افزود: از بین بردن برجام بهترین هدیه به افراطی ها خواهد بود.
پلوسی افزود: این توافق به جامعه بین المللی این امکان را داده که ایران را در قبال فعالیت هایش پاسخگو نگه دارد.
وی همچنین گفت: پایان دادن به برجام بدون دلیل خطایی فاحش خواهد بود که آمریکایی ها را در خطر انداخته و خاورمیانه را بی ثبات می کند.
رهبر دمکرات های مجلس نمایندگان آمریکا تصریح کرد: در صورتی که دولت آمریکا تصمیمش برای رد پایبندی ایران به توافق هسته ای را عملی کند، کنگره باید با شدت و هشیاری از امنیت و منافع خارجی ایالات متحده صیانت کند.
نانسی پلوسی این بیانیه را پس از نشستی که «جان کری»، «ارنست مونیز» و «جک لو» وزیران خارجه، انرژی و خزانه داری باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا و همچنین وندی شرمن معاون کری با دمکرات های مجلس نمایندگان داشتند، منتشر کرد.
در این نشست که سفیران انگلیس، آلمان، فرانسه و اتحادیه اروپا در واشنگتن نیز حضور داشتند، کری و مونیز به دفاع از برجام و تشریح پیامدهای خروج آمریکا از برجام پرداختند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها