در مراسم دریافت استوارنامه سفیر جدید نروژ؛

روحانی: اتحادیه اروپا نقش خود را در برجام و فرصت های همکاری ایفا کند

روحانی: اتحادیه اروپا نقش خود را در برجام و فرصت های همکاری ایفا کند
شنبه 22 مهر 1396 - 14:56

رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید نروژ در تهران تاکید کرد: امیدوارم همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمله نروژ نقش سازنده خود را در حفظ توافق برجام و بهره گیری از فرصت های همکاری ایفا کنند.

العالم ـ ایران ـ سیاسی 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز شنبه در مراسم دریافت استوارنامه لارس نوردرم سفیر جدید نروژ در تهران افزود: توافق برجام درها را برای مذاکره در خصوص مسایل مختلف منطقه‌ای و بین‌المللی گشوده است.
وی توسعه روزافزون مناسبات و همکاری‌های ایران و نروژ در همه زمینه‌ها بویژه در بخش اقتصادی را مورد تأکید قرار داد و یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران علاقمند است مناسبات و همکاری‌های اقتصادی خود را با نروژ بیش از پیش گسترش دهد و بخش‌های خصوصی و دولتی دو کشور بتوانند پروژه‌های مشترکی با یکدیگر داشته باشند.

نروژ ضمانت حکومتی یک میلیارد یورویی را برای ایران مصوب کرده است
لارس نوردرم سفیر جدید نروژ در ایران نیز در این دیدار پس از تقدیم استوارنامه خود با تأکید بر اراده این کشور برای گسترش همکاری‌های اقتصادی با ایران، اظهارکرد: شرکت‌های نروژی توافق برجام را بسیار جدی تلقی کرده و آن را فرصتی برای برقراری همکاری‌های نزدیک با ایران محسوب کرده‌اند و از زمانی که به تهران آمده‌ام هر هفته پذیرای هیأت‌های مختلف نروژی بوده‌ایم.
وی خاطرنشان کرد: اخیراً دولت نروژ ضمانت حکومتی یک میلیارد یورویی را برای ایران مصوب کرده و این نشان‌دهنده اراده جدی نروژ در ارتقاء روابط با ایران است.
سفیر جدید نروژ در ایران با بیان این که نروژ نسبت به اجرای توافق برجام تأکید دارد، اظهارکرد: موضع نروژ، موضع اتحادیه اروپاست و باید همه طرف ها همچون جمهوری اسلامی ایران به تعهدات خود در برجام متعهد بماند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها