حمایت اوقاف اهل سنت عراق از عملیات کرکوک

حمایت اوقاف اهل سنت عراق از عملیات کرکوک
سه شنبه 25 مهر 1396 - 02:13

ریاست اداره اوقاف اهل تسنن عراق با صدور بیانیه ای ، حمایت خود را از اقدامات روز دوشنبه دولت این کشور برای اعمال قانون در کرکوک اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم شيخ عبد اللطيف الهميم رئیس اداره اوقاف اهل تسنن عراق در بیانیه خود تاکید کرد که اگر هر یک از طرف‌‏ها اقدام به انتقام جویی کند، بشکه های نفت در کرکوک ممکن است به بشکه های باروت تبدیل شوند.

وی از هرگونه تلاش و فتنه گری برای تقسیم عراق انتقاد کرد.

بعد از گذشت کمتر از 20 ساعت از آغاز مأموریت نیروهای عراقی در استان کرکوک، منابع غیررسمی اعلام کردند، این استان، تحت کنترل نیروهای مشترک عراقی در آمد.

ساعتی پیش نیز منابع خبری گفته بودند که نیروهای عراقی بدون هیچ درگیری وارد ساختمان استانداری کرکوک شدند و کنترل آن را به دست گرفتند.

استان کرکوک، از جمله مناطق اصطلاحا مورد منازعه بغداد و اربیل است. نیروهای پیشمرگه کردستان عراق، بعد از حمله داعش، این استان را اندک اندک تحت کنترل گرفتند و از آن پس از آن خارج نشدند.

در همین ارتباط، حیدر العبادی دستور داد تا پرچم عراق در تمام مناطق مورد منازعه برافراشته شود. دفتر اطلاع‌رسانی نخست‌وزیری عراق در بیانیه‌ای کوتاه، اعلام کرد که «فرمانده کل نیروهای مسلح آقای حیدر العبادی دستور داده است تا در مناطق مورد منازعه، پرچم عراق برافراشته شود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها