معاون سفیر کره شمالی مطرح کرد؛

عملیات سرّی آمریکا برای برکناری رهبر کره شمالی / وقوع جنگ اتمی در هر زمانی ممکن است

عملیات سرّی آمریکا برای برکناری رهبر کره شمالی / وقوع جنگ اتمی در هر زمانی ممکن است
سه شنبه 25 مهر 1396 - 09:44

نماینده کره شمالی در سازمان ملل در کمیته خلع سلاح اتمی سازمان ملل هشدار داد با شرایط کنونی شبه جزیره کره، احتمال وقوع جنگ اتمی در هر لحظه‌ای وجود دارد.

العالم - آسیا

فارس -- معاون سفیر کره شمالی در سازمان ملل هشدار داد شرایط در شبه جزیره کره به جایی رسیده است که وقوع جنگ اتمی در هر لحظه‌ای ممکن است.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، کیم این ریونگ در کمیته خلع سلاح اتمی سازمان ملل گفت کره شمالی تنها کشور در جهان است که اینطور مستقیم از دهه 70 میلادی تاکنون از سوی آمریکا تهدید اتمی شده است. 

وی در ادامه به وسعت رزمایش‌های نظامی آمریکا در شبه جزیره کره اشاره کرد و گفت آنچه مهم است عملیات سرّی آمریکا برای برکناری رهبر کره شمالی است. 

وی در ادامه هشدار داد، تا زمانی که سیاست خصمانه و تهدید اتمی آمریکا کاملا از بین نرفته باشد، کره شمالی هرگز تسلیحات اتمی و موشک‌های بالستیک خود را بر روی میز مذاکره نمی‌گذارد.

کره شمالی اقدام به آزمایش‌های موشکی و اتمی در منطقه می‌کند و علت آن را حضور نظامی آمریکا در منطقه می‌داند اما در مقابل آمریکا کره شمالی را بارها تهدید به اقدام تلافی‌جویانه کرده‌ و چندی پیش ترامپ تهدید کرده بود اگر لازم باشد کره شمالی را کاملا تخریب می‌کند. 

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها