مصاحبه نهاوندیان با سی‌ان‌ان: مذاکره مجدد درباره برجام، غیرممکن است

مصاحبه نهاوندیان با سی‌ان‌ان: مذاکره مجدد درباره برجام، غیرممکن است
سه شنبه 25 مهر 1396 - 09:44

محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس‌جمهور ایران در مصاحبه با رسانه آمریکایی گفت: «مذاکره مجدد درباره برجام، غیرممکن است».

العالم ـ ایران ـ سیاسی 

در ادامه واکنش‌ها به مواضع برجامی رئیس‌جمهور آمریکا، معاون حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران درباره مواضع دونالد ترامپ علیه ایران و برجام اظهارنظر کرد.

«محمد نهاوندیان» به «سی‌ان‌ان» گفت: آقای ترامپ فرصت را برای پی گرفتن یک ابتکار سازنده در قبال ایران به عنوان رئیس‌جمهور جدید آمریکا از دست داد. او ادبیات و لفاظی منفی را علیه مردم ایران تکرار کرد، ادبیاتی که خشم همگان را در پی داشت و همه خصومت‌های گذشته را در ذهن مردم زنده کرد از کودتای سال 1953 علیه دولت قانونی ایران توسط سیا گرفته تا حمایت‌های دولت آمریکا از صدام در جریان هشت سال جنگ.

وی افزود: این نوع زبان و ادبیات موثر نبوده و نخواهد بود. موضع ترامپ در قبال توافق هسته‌ای (برجام) مورد مخالفت همه طرف‌های توافق قرار گرفته است و هیچ شانسی برای اینکه مورد حمایت دیگران قرار بگیرد، هم ندارد.

به گزارش فارس، خبرنگار ارشد سی‌ان‌ان از معاون اقتصادی رئیس‌جمهور ایران سوال کرد: «آیا شما مطمئنید که اروپایی‌ها قاطعانه پشت برجام خواهند ایستاد و راه را برای مذاکره مجدد (برجام) باز نکنند».

نهاوندیان جواب داد: «مذاکره مجدد، غیرممکن است چرا که نه ایران و نه هیچ طرفی از اروپایی‌ها، چین و روسیه در هیچ مذاکره مجدید درباره برجام شرکت نخواهند کرد و تا زمانی که دیگر طرف‌های توافق از آن حمایت می‌کنند، اگر مزایای توافق برای ایران باقی بماند، ایران به آن ادامه خواهد داد اما اگر نتیجه مواضع جدید آمریکا نفی و از بین بردن این مزایا بشود، در آن زمان ایران در موضع خود تجدیدنظر خواهد کرد».

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

آخرین مطالب

پربیننده ترین خبرها