جهانگیری: سال های آینده کشور را با صادرات غیرنفتی اداره می کنیم/ تشریح مهمترین دستاورد اقتصادی کشور

جهانگیری: سال های آینده کشور را با صادرات غیرنفتی اداره می کنیم/ تشریح مهمترین دستاورد اقتصادی کشور
سه شنبه 25 مهر 1396 - 11:58

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به 50 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی، گفت: اگر شرایط تولید مناسب تر شود، در سال های آینده قادر خواهیم بود کشور را با تولیدات غیر نفتی اداره کنیم.

العالم ـ ایران ـ اقتصادی

اسحاق جهانگیری روز سه شنبه در آیین روز جهانی استاندارد در سالن اجلاس سران، بیان این که اقتصاد کشور در مسیر خوبی قرار گرفته است، تصریح کرد، با برنامه‌های درستی که در اقتصاد مقاومتی پیگیری کردیم، این سیاست ها اثر خود را گذاشته است.

مهمترین دستاورد اقتصادی کشور
جهانگیری با بیان این که مهم ترین دستاورد اقتصادی کشور ثبات اقتصادی است که حاکم شده است، گفت: مهم ترین هدف گذاری ما از سال 92 این بود که در مرحله اول اقتصاد کشور برای فعال اقتصادی قابل پیش‌بینی باشد و فعال اقتصادی نسبت به آینده خود دلواپس نباشد و ریسک بالایی پیش روی خود نبیند.

فاینانس
معاون اول رییس جمهوری تصریح کرد، در مقطعی در یکی از کشورهای دوست 22 میلیارد دلار پول کشور را سپرده گذاری و به آنها اعلام کردیم 18 میلیارد دلار به ما فاینانس بدهید، در کجای دنیا این گونه است.
جهانگیری ادامه داد: امروز فایناس هایی که گرفته می شود با یک برگه است که وزیر اقتصاد پای آن را امضا می کند، این بدین معنی است که من تضمین می کنم شما این پول را به ایران پرداخت کنید، دیگر پول را در جایی نمی گذاریم.
معاون اول رییس جمهوری گفت: طبق قراردادهایی که تا کنون امضا کردیم 25 میلیارد دلار سطح فایناس هایی است که دنیا به ایران داده است.
جهانگیری افزود: با برنامه‌های صحیحی که در زمینه اقتصاد مقاومتی پیگیری کردیم امروز می توانیم بگوییم اقتصاد ما در مسیر خوبی قرار گرفته است.
وی همچنین گفت: تراز تجاری کشور رو به مثبت است و باید به دوره ثبات تراز برسیم.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها