جزئیات دادگاه حمید بقایی + تصاویر

جزئیات دادگاه حمید بقایی + تصاویر
سه شنبه 25 مهر 1396 - 12:56

وکیل مدافع حمید بقایی بعد از اتمام دادگاه گفت: کیفرخواست صادر شده 30صفحه است و به موارد مالی اشاره دارد و ما اعتقاد داریم این موارد جرم نیستند.

العالم - ایران / سیاسی

سید علی اصغر بقایی، وکیل مدافع حمید بقایی بعد از اتمام دادگاه گفت: در این جلسه دادگاه کیفر خواست توسط نماینده دادستان قرائت شد و از نظر ما کیفر خواست ایرادات شکلی فراوانی داشت و روند رسیدگی دادسرا به کیفر خواست ایراد دارد که دادگاه هم این ایرادات را پذیرفت.

وی افزود: قرارشد دادگاه تجدید شود و در جلسه آینده نماینده دادسرا به ایرادات پاسخ دهد و حتی احتمال دارد کیفر خواست برای رفع ایراد به دادسرا بازگردد.

وکیل مدافع حمید بقایی اظهار داشت: کیفرخواست صادر شده 30صفحه است و به موارد مالی اشاره دارد و ما اعتقاد داریم این موارد جرم نیستند و در حد تخلف هستند.

بقایی: کیفرخواست قرائت شد/دادگاه وارد مباحث محتوایی نشد/امیدوارم جلسه بعدی علنی باشد

ایسنا -- حمید بقایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از رسانه‌ها درخواست می‌کنم که پیگیری کنند شاید جلسات بعدی به صورت علنی برگزار شود. جلسه رسیدگی خوب بود، در دفاع هیچ مشکلی نداریم.

وی در ادامه مدعی شد: مشخص است که این پرونده سیاسی است.

بقایی خاطرنشان کرد: 30 مهر ماه برای جلسه بعدی تعیین شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در این جلسه به موضوع برداشت وام از صندوق هم اشاره شد، عنوان کرد: آن هم جزء بحث هایی بود که قبلا هم بیان کردند و چیز مهمی ندارد. در این جلسه بحث های شکلی شد و وارد مباحث محتوایی نشدیم. کیفرخواست قرائت شد.

بقایی در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد جلسه 30 مهر علنی برگزار شود گفت: اطلاعی ندارم. من دوست داشتم شما خبرنگاران هم در جلسه حضور داشته باشید، به نظرم آن جلسه هم غیر علنی باشد.

وی در خصوص اینکه در شبکه های اجتماعی گفته شده بود که قرار است آقای احمدی نژاد هم برای در این جلسه حضور داشته باشد، تصریح کرد: چه کسی این قرار را گذاشته است؟ شبکه های اجتماعی خیلی حرف می زنند. اگر علی ساربان است می داند شترش را کجا بخواباند. آقای احمدی‌نژاد خودشان از آمدن‌شان چیزی نگفتند و ما باید اخبار را از دفتر ایشان بگیریم.

بر اساس این گزارش، «حمید بقایی» حدود ساعت 9 صبح با همراهی «علی‌اکبر جوانفکر» وارد ساختمان شماره ۲ قوه قضاییه شد.

علی‌اکبر جوانفکر، حمید بقایی را تا درب ورودی دادگاه همراهی کرد.

بقایی در جمع خبرنگاران پیش از ورود به دادگاه ویژه کارکنان دولت، گفت: روز گذشته از غیرعلنی بودن جلسه دادگاه مطلع شدیم. تقاضای برگزاری دادگاه به صورت علنی را داده بودیم که به آن رسیدگی نشد و دادگاه غیرعلنی برگزار می شود.

معاون رییس جمهور در دولت دهم در پاسخ به این سوال که علت غیرعلنی برگزار شدن دادگاه چیست؟ عنوان کرد: شما بگویید چه دلیلی می‌تواند داشته باشد؟

بقایی همچنین در پاسخ به این سوال که عناوین اتهامی شما چیست؟ خاطرنشان کرد: همه چیز در این پرونده وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: پس از خروج از دادگاه همه چیز را به سمع و نظرتان می رسانم و اگر از این طریق امکان نداشت به واسطه کانال دولت بهار اطلاع‌رسانی می کنیم.

حدود ساعت 12 ظهر بقایی از دادگاه خارج شد و گفت که جلسه بعدی دادگاه، سی‌ام مهرماه برگزار خواهد شد.

( تصاویر حاشیه دادگاه حمید بقایی را اینجا مشاهده کنید )

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها