سئول از سرمایه گذاری در صنعت نفت ایران حمایت می کند

سئول از سرمایه گذاری در صنعت نفت ایران حمایت می کند
سه شنبه 25 مهر 1396 - 15:20

وزیر زمین و امور زیربنایی و حمل و نقل کره جنوبی گفت: دولت این کشور از شرکت‌های کره ای برای سرمایه گذاری در ایران حمایت می‌کند.

العالم ـ ایران ـ اقتصادی

«کیم هیون می» وزیر زمین و امور زیربنایی و حمل و نقل کره جنوبی امروز (سه شنبه) پس از دیدار با بیژن زنگنه وزیر نفت ایران اظهار کرد: حضور شرکت‌های کره‌جنوبی در پروژه‌های صنعت نفت ایران در این دیدار بررسی شد.
وی با بیان اینکه شرکت‌های کره جنوبی علاقه‌مند به حضور در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ایران هستند درباره حضور شرکت گاز کره جنوبی (کوگس) در ایران هم اظهار کرد: مذاکره مدیران این شرکت با شرکت‌های ایرانی در حال انجام است و مدیرعامل این شرکت نیز پیش از این دیداری با معاون وزیر نفت ایران داشته است.
زنگنه وزیر نفت ایران نیز در پایان این دیدار گفت: در این دیدار درباره صادرات نفت و میعانات گازی و مشکلاتی که درباره پرداخت پول آن داشتیم، مذاکره شد.
وی افزود: قرار شد وزیر امور زیربنایی کره این موضوع را به وزیر دارایی این کشور منتقل کند همچنین هیاتی نیز از ایران به کره برای حل این مساله سفر خواهد کرد.
زنگنه ادامه داد: صادرات نفت ایران به کره حدود 120 هزار بشکه در روز است که البته میعانات گازی نیز صادر می شود.
وی گفت: در صورتی که مشکل پرداخت پول حل نشود، احتمالا ناچاریم که صادرات نفت خود به کره را کاهش دهیم و بجای دیگر صادر کنیم.
وزیر نفت در عین حال اضافه کرد: البته کره به ما بدهکار نیست، مشکل در پرداخت ارز به ایران است.
وی اظهار داشت: بخشی از پول به شکل یورو و بخش دیگر به شکل پول ملی کره است که تمایل داریم سهم یورو افزایش یابد.
شرکت کوگس یکی از شرکت‌های بزرگ گازی کره جنوبی است که در سال 1983 از سوی دولت این کشور تاسیس شده است و یکی از شرکت‌های اصلی وارد کننده ال ان جی در جهان به شمار می‌رود.
شرکت ملی نفت ایران و کوگس اردیبهشت ماه 95، یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.
کره جنوبی بزرگترین واردکننده میعانات گازی ایران است و 50 درصد میعانات گازی ایران به کره جنوبی می رود، این کشور در 9 ماه نخست امسال به طور میانگین 430 هزار بشکه در روز از ایران واردات داشته که بیش از ٣٣٠هزار بشکه از آن میعانات گازی بوده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها