دیدار "۶ فرمانده نیروی دریایی اروپایی" با دریادار سیاری

دیدار
چهارشنبه 26 مهر 1396 - 11:22

دیدارهای فرمانده نیروی دریایی ارتش با فرماندهان اروپایی و دیگر کشورهای جهان در آستانه گشایش هماش قدرت دریایی منطقه ای در ونیز ایتالیا انجام شد.

العالم- ایران/ سیاسی

به نقل از به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، در آستانه برگزاری همایش بین‌المللی قدرت دریایی منطقه‌ای در شهر ونیز ایتالیا که با حضور بیش از 500 کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود، فرمانده‌هان کشورهای مختلف به ویژه فرماندهان نیروی دریایی در اروپا به دنبال دستیابی به دانش و تجربه ایران در زمینه برقراری امنیت و مقابله با دزدان دریایی در آبهای بین‌المللی هستند.

شامگاه روز سه‌شنبه 25 مهر در ضیافت شام اجلاس قدرت‌های دریایی منطقه‌ای در ونیز که امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش کشورمان به عنوان مهمان ویژه دعوت شده است، تعدادی از فرماندهان دریایی اروپا و دیگر نقاط جهان با امیر دریادار سیاری دیدار و گفت‌وگو کردند.

در دیدار با فرمانده نیروی دریایی بلغارستان، توسعه روابط بین دو نیروی دریایی ایران و بلغارستان مورد تأکید دو طرف گفت‌وگو قرار گرفت.

فرمانده نیروی دریایی یونان نیز در ملاقات با فرمانده نیروی دریایی ارتش کشورمان ضمن اعلام آمادگی برای توسعه روابط با نیروی دریایی ایران، درگاه دیپلماتیک و وزارت امور خارجه را برای آغاز گفت‌وگوها پیشنهاد کرد.

 جانشین نیروی دریایی اسپانیا نیز در دیدار با دریادار سیاری، ضمن تأکید بر علاقمندی کشورش برای توسعه روابط با نیروی دریایی ایران گفت: اکنون ما دیدگاه کاملاً باز و آماده گفت‌وگو با نیروی دریایی ایران داریم و با آغوش‌باز از توسعه روابط بین دو نیروی دریایی استقبال می‎کنیم.

 فرمانده نیروی دریایی پرتقال در دیدار با دریادار سیاری ضمن یاد آوری مذاکرات و گفت‌وگوهایی که در دیدارش در حاشیه‎ اجلاس فرماندهان نیروهای دریایی اقیانوس هند بین دو طرف تفاهم شده بود، آمادگی خود را برای ادامه گفت‌وگوها و به اشتراک گذاشتن دیدگاه‌ها برای توسعه روابط بین دو نیروی دریایی بیان داشت. دریادار سیاری نیز ضمن تأیید مذاکرات انجام شده قبلی تأکید کرد : باید گام‌های جدی برای اجرایی نمودن تفاهم‎هایی که انجام شده است برداریم.

فرمانده نیروی دریایی آفریقای جنوبی نیز در دیدار با دریادار سیاری ضمن بیان برگزاری موفقیت‌آمیز کارگاه مقدماتی اجلاس فرماندهان نیروهای دریایی اقیانوس هند در ژوهانسبورگ، آمادگی خود را برای حضور و مشارکت فعال در ششمین نشست این اجلاس که به‎زودی در تهران به میزبانی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد اعلام کرد.

دریادار سیاری نیز ضمن ابراز آمادگی برای توسعه روابط بین دو نیروی دریایی از حضور فعال نیروی دریایی آفریقای جنوبی در نشست بعدی اجلاس فرماندهان نیروهای دریایی اقیانوس هند در تهران استقبال کرد.

 فرمانده نیروی دریایی کرواسی نیز با مراجعه به دریادار سیاری ضن ابراز خوشحالی از ملاقات با فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران ، آمادگی نیروی دریایی کشورش را برای توسعه روابط با نیروی دریایی ارتش کشورمان بیان کرد.

دریادار سیاری نیز ضمن بیان اهمیت توسعه روابط میان دو نیروی دریایی، آمادگی متقابل نیروی دریایی ایران برای این اقدام را اعلام کرد.

فرمانده نیروی دریایی الجزایر نیز در گفت‌وگو با دریادار سیاری، آمادگی نیروی دریایی آن کشور برای برقراری روابط با نیروی دریایی ایران را اعلام داشت.

دریادار سیاری نیز با تأکید بر اهمیت موقعیت کشور الجزایر از پیشنهاد فرمانده نیروی دریایی الجزایر برای توسعه روابط استقبال کرد.

فرمانده نیروی دریایی آرژانتین نیز در ملاقات با فرمانده نیروی دریایی ارتش ج.ا.ایران بیان داشت: اگرچه از نظر موقعیت جغرافیایی فاصله دو کشور ایران و آرژانتین زیاد است، اما ما فکر می‌کنیم دریا این فاصله را بر خواهد داشت و ما موضوعات زیادی برای همکاری مشترک در دریا داریم و از علاقه نیروی دریایی کشورش برای برقراری رابطه با نیروی دریایی ایران خبرد داد.

جانشین فرمانده نیروی دریایی روسیه نیز بیان داشت، ما در نشست‎های قبلی و گفت‌وگوهایی که داشتیم در مورد زمینه‎های همکاری به تفاهماتی رسیده‎ایم، در حاشیه اجلاس ونیز فرصت بیشتری برای بیان دیدگاه‎ها به منظور توسعه روابط میان دو نیروی دریایی ایران و روسیه در اختیار خواهیم داشت.

 دریادار سیاری نیز از برنامه‎ریزی انجام شده برای انجام یک ملاقات در حاشیه اجلاس خبر داد و افزود: طی روزهای آتی و در حاشیه این اجلاس به موضوعات مهمی برای به اشتراک گذاشتن ظرفیت‎ها بین دو نیروی دریایی صحبت خواهیم کرد و این فرصت مناسبی برای توسعه روابط میان دو نیروی دریایی ایجاد خواهد نمود.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها