کرزی: آمریکا حامی داعش در افغانستان است

کرزی: آمریکا حامی داعش در افغانستان است
پنج‌شنبه 27 مهر 1396 - 02:17

رئیس‌جمهور سابق افغانستان در مصاحبه‌ای گفته آمریکا برای دستیابی به اهدافش در منطقه در حال حمایت از داعش است.

العالم - آسیا

«حامد کرزی»، رئیس‌جمهور سابق افغانستان در مصاحبه‌ای گفته آمریکا برای دستیابی به اهداف وسیع‌ترش در منطقه در حال حمایت از داعش است.

 کرزی در مصاحبه با راشاتودی از جامعه بین‌المللی خواست آمریکا را درباره ضرورت مبارزه واقعی با تروریسم متقاعد کنند.

وی گفت: از زمان ورود داعش به صحنه افغانستان، علی‌رغم جنایت‌هایی که آنها مرتکب می‌شوند هیچ اقدامی علیه‌‌‌‌‌‌‌شان صورت نگرفته است.

کرزی، سپس تصریح کرد که بالگردهای بی‌نشان در حال کمک‌رسانی به تروریست‌ها هستند. وی گفت: از دو سال پیش تا همین امروز، هر روزه، مردم، رهبران محلی، مقام‌های دولتی، رسانه‌ها و دیگران درباره بالگردهای بی‌نشان خارجی صحبت کرده‌اند که به حمایت تروریست‌ها در سراسر این کشور می‌روند.

وی گفت: متأسفانه شواهد فراوانی وجود دارند که نشان می‌دهند که این عناصر افراطی توسط پایگاه‌های خارجی در داخل افغانستان حمایت می‌شوند. سوال اینجا است که چرا؟ به چه دلیل؟ و وقتی که این اقدام متوقف نمی‌شود، پاسخ این است که از این گروه به عنوان ابزار استفاده می‌شود.

رئیس‌جمهور سابق افغانستان تصریح کرد هدف آمریکا از حمایت از داعش در افغانستان، تنها به مقاصدی درباره این کشور مربوط نمی‌شود و واشنگتن، اهدافی را در منطقه دنبال می‌کند.

وی گفت: حمایت از داعش در افغانستان مطمئناً اهدافی در افغانستان را دنبال نمی‌کند. آمریکا حضورش در افغانستان را تثبیت کرده است. بنابراین، دلیلی برای تثبیت خودش در آنجا ندارد و بایستی به دنبال اهدافی فراتر از افغانستان، مانند ایجاد درگیری در منطقه باشد.

کرزی تأکید کرد: افغانستان نباید به خاطر اهداف بزرگ‌تر و عظیم‌تر شما درگیر رنج شود.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها