پس از انتشار خبر مجروحیت او صورت گرفت؛

انتشار ویدئوی جدید از سرکرده القاعده در سوریه

پنج‌شنبه 27 مهر 1396 - 12:12

ویدئوی جدیدی از سرکرده «جبهة فتح الشام» (جفش) یا همان جبهة النصره سابق، منتشر شده که نشان می‌دهد این تروریست بر خلاف انتشار اخباری درباره مجروحیت شدید، سالم است.

العالم _ سوریه

 «ابومحمد الجولانی» سرکرده ائتلاف تروریستی «هیئة تحریر الشام» (هتش) و سرکرده گروه «جبهة فتح الشام» (النصره سابق) در یک ویدئویی که ظاهرا بتازگی منتشر شده، سالم به نظر می‌رسد.

دو هفته پیش روسیه اعلام کرده بود که در جریان یک حمله هوایی به یک نشست سرکرده‌های النصره (شاخه سوری القاعده) در استان ادلب (در شمال غرب سوریه)، الجولانی زخمی شده و دستش قطع شده است.

مؤسسه «امجاد» وابسته به ائتلاف هیئة تحریر الشام ویدئویی از حضور الجولانی و شماری از عناصر این گروه در درگیری‌های منطقه «ابودالی» واقع در ریف شمال شرق حماه منتشر کرد.

در این ویدئو ظاهرا الجولانی سالم است و دستان خود را به صورت طبیعی تکان می‌دهد و عملا اظهارات رسانه‌های روس مبنی بر قطع یکی از دست‌های این تروریست تکذیب می‌شود.

صحت «زمانی» این ویدئو، بدین معنا که این تصویر متعلق به مدت اخیر باشد، مستقلا قابل تأیید نیست.

سرکرده تحریر الشام در این ویدئو می‌گوید که برخی از کسانی که وی آنان را انقلابی میخواند، پس از اینکه ناامید شده اند به عناصر این ائتلاف اعمال فشار کرده‌اند که تسلیم شوند.

وی خطاب به عناصر تحت امر خود گفت که گزینه نظامی «تنها سرمایه ماست که از آن بی نیاز نمیشویم و دشمنان ما نیز به این امید نباشند که ما از آن بی نیاز خواهیم شد»

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها