انتقاد شدید آلمان از سیاست ترامپ در قبال توافق هسته‎ای با ایران

انتقاد شدید آلمان از سیاست ترامپ در قبال توافق هسته‎ای با ایران
جمعه 28 مهر 1396 - 01:30

وزیر خارجه آلمان از سیاست خارجه رئیس جمهور آمریکا بویژه درباره برنامه هسته ای با ایران به شدت انتقاد کرد.

العالم-آلمان

«زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان در گفتگو با روزنامه «هندلس بلات» آلمان اعلام کرد که هدف ترامپ «نابودی دستاوردهایی است که واشنگتن در دوره ریاست جمهوری اوباما تلاش زیادی برای به دست آوردن آن انجام داده بود که اصلاح ساختار بیمه درمانی و توافقات بین المللی آب و هوایی و اخیرا توافق هسته ای با ایران از جمله این دستاوردها است.

وزیر آلمانی در ادامه تاکید کرد که این اقدامات ترامپ باعث می شود که «سیاست خارجه آمریکا به درجه اجرای شعارهای تبلیغاتی که در دوره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سر داده می شد، سقوط کند.»

گابریل طرح ترامپ درباره توافق هسته ای با ایران را بزرگترین خطای وی برشمرد و گفت: لغو توافق با ایران در حال حاضر بزرگترین تهدید سیاست بین المللی است. اگر پس از شکست توافق هسته ای، ایران تصمیم به داشتن سلاح هسته ای بگیرد، جهان امن تر نخواهد شد.

وی در ادامه گفتگوی خود با مجله اقتصادی آلمانی هاندلس بلات افزود: سیاست آمریکا علیه ایران به ضرر آلمان است و اقداماتی که ترامپ علیه ایران مطرح می کند، صادرات آلمان را در معرض تهدید قرار می دهد ، چرا که اکنون بسیاری از شرکت های آلمانی و اروپایی از بستن قرارداد با ایران به دلیل ترس از تحریم های آمریکا امتناع می ورزند.

 

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

آخرین مطالب

پربیننده ترین خبرها