تلاش نهادهای دولتی روسیه برای ماندن آمریکا در برجام!

تلاش نهادهای دولتی روسیه برای ماندن آمریکا در برجام!
شنبه 29 مهر 1396 - 03:43

شورای فدراسیون روسیه از پارلمان این کشور خواست، تدابیری جهت اعمال فشار بر آمریکا به منظور جلوگیری از خروج این کشور از توافق هسته ای ایران اتخاذ کند.

العالم - اروپا

به گزارش خبرگزاری تاس از مسکو، کنستانتین کاساچف رئیس کمیسیون بین المللی شورای فدراسیون روسیه گفت مقامات مسکو از پارلمان این کشور می خواهند با اعمال فشار بر آمریکا مانع از خروج واشنگتن از برنامه جامع اقدام مشترک یا همان توافقنامه هسته ای ایران شوند.

این در حالی است که  مقامات کمیسیون بین المللی این شورا  پیشتر تصمیم داشتند از پارلمان های شماری از کشورها بخواهند مانع از خروج احتمالی آمریکا از برجام شوند.

کاساچف با اشاره به دعوت از مقامات وزارت امور خارجه و دفاع روسیه در نشست این کمیته افزود، یکی از موضوعات دستور جلسه کمیسیون بین المللی شورای فدراسیون، در خواست از پارلمان های آمریکا، چین، آلمان و فرانسه درباره جلوگیری از تهدیدات علیه توافق هسته ای ایران است.

قرار است پیش نویس این در خواست در نشست اولیه شورای فدراسیون روسیه در چهارشنبه 25 اکتبر آماده شود.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در 13 اکتبر ایران را به تلاش برای ایجاد بی ثباتی و نفوذ در منطقه متهم کرد و از جامعه بین الملل خواستار اعمال فشار بر سپاه پاسداران شد و همچنین از راهبرد جدید واشنگتن علیه تهران خبر داد.

 

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها