آمریکا خواهان طولانی شدن بحران سوریه است

آمریکا خواهان طولانی شدن بحران سوریه است
شنبه 29 مهر 1396 - 05:56

یک تحلیلگر مسائل نظامی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی راشا تودی گفت: آمریکا به دنبال طولانی کردن جنگ داخلی در سوریه است.

 

العالم - سوریه

طلعت مسعود در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: آیا آزادی سازی شهری چون رقه نمی توانست با شمار تلفات کمتر غیرنظامی و ویرانی های کمتر انجام شود، گفت: روشی که آمریکایی در بمباران رقه استفاده کردند، مایه تاسف است. غیرنظامیان حقیقتا هدف حملات هوایی آمریکا بوده اند. آنها به غیرنظامیان به عنوان اعضای داعش نگریسته اند و این در حالی بوده است که آنها اهالی شهر رقه بوده اند. غیرنظامیان قربانیان این حملات بوده اند. در نتیجه این حملات صدها نفر از غیرنظامیان جان خود را از دست داده اند. آنها به طور کورکورانه به رقه حمله کرده اند.

وی ادامه داد: ائتلاف تحت هدایت آمریکا باید برای کاهش تلفات غیرنظامیان در رقه با روسیه و حتی ارتش سوریه تعامل می کرد. آنها نباید به طور خودسرانه عمل می کردند و سبب شکاف در داخل سوریه می شدند زیرا سوریه هم اکنون از شکاف های زیادی برخوردار است. آمریکا قصد دارد که با این اقدام خود منطقه ای مستقل را در داخل سوریه ایجاد کند که تحت کنترل خودش باشد. متاسفانه این اقدامی ضد یکپارچگی سوریه است. آمریکا از نیروهایی حمایت میکند که روسیه و دولت سوریه مخالف آنها هستند. آمریکا در دو سال اخیر نیروهای کرد سوری را آموزش داده و با آنها هم پیمان شده است.

مسعود در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: آیا معتقدید که در آینده شاهد درگیری بین نیروهای ارتش سوریه و نیروهای تحت حمایت آمریکا بر سر شهر رقه باشیم، گفت: قطعا این موضوع روی خواهد داد. آمریکا خواهان طولانی شدن جنگ داخلی در سوریه است. دولت سوریه هم آرام نخواهد نشست و تلاش خواهد کرد که این مناطق را به تصرف خود درآورد. دولت سوریه به دنبال بازپس گیری این مناطق از دست عوامل تحت حمایت آمریکا است. این موضوع به معنای ادامه فاجعه و آوارگی برای غیرنظامیان خواهد بود. به نظرم آمریکا هیچ توجهی به آوارگی و تلفات مردم سوریه نمی کند. مردم سوریه سالهاست که درگیر جنگ و درگیری و آوارگی هستند و این وضعیت ادامه دارد. به نظرم مردم سوریه باید با نیروهای دولت سوریه همکاری کنند. مشکلات مردم سوریه از راه ایجاد اختلاف و شکاف بین آنها حل و فصل نمی شود.

این کارشناس مسائل نظامی در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: آیا انتظار حملات تلافی جویانه را می توان از طرف داعش در سوریه و یا حتی اروپا داشت، گفت: به نظرم شما به موضوع قابل توجه و مهمی اشاره کردید. زمانی که آمریکا این سیاست را در پیش گرفته است این موضوع سبب تحریک اعضای داعش می شود. افرادی هم با مشاهده سیاست آمریکا تلاش خواهند کرد که از داعش حمایت بیشتری داشته باشند. نیروهای زیادی تلاش خواهند کرد که منطقه ای را اشغال کنند و در نتیجه جنگ داخلی ادامه پیدا خواهد کرد. این موضوع به بهای از دست رفتن جان غیرنظامیان سوری خواهد بود.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها