بوریس جانسون: باید فواید برجام را به مردم ایران نشان داد!

بوریس جانسون: باید فواید برجام را به مردم ایران نشان داد!
دوشنبه 1 آبان 1396 - 14:10

وزیر خارجه انگلیس گفت باید به مردم ایران نشان داد که برجام شرایط بهتری برای آنها رقم می زند.

العالم-اروپا

به گزارش رویترز، «بوریس جانسون» وزیر امور خارجه انگلیس در سخنانی در اندیشکده سلطنتی چتم‌هاس اظهار داشت: باید به مردم ایران نشان داد که توافق هسته ای ایران، شرایط بهتری برای آنها رقم می زند.

وی همچنین گفت تا زمانی که ایران به توافق هسته ای پایبند باشد، انگلیس از سرمایه گذاری اقتصادی شرکت های خارجی در این کشور حمایت می کند، این بخشی از توافق است. 

وزیر خارجه انگلیس در ادامه مدعی شد که اگر ایران سلاح اتمی داشته باشد، فشار سختی به کشورهای همسایه وارد می‌کند.

جانسون با بیان اینکه توافق هسته‌ای ایران باید برای امنیت غرب حفظ شود، گفت: شک ندارم که با عزم و شجاعت می‌توان برجام را حفظ کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید برای حفظ این توافق تلاش کرد، افزود: دیپلماسی ما در همین راستا خواهد بود و برای شرکت‌های انگلیسی خوب است که در ایران سرمایه‌گذاری کنند. 

وزیر خارجه انگلیس با اشاره به معاهده خلع سلاح اتمی سال ۱۹۷۰ عنوان کرد: این دستاورد بزرگ دیپلماتیک بود و انگلستان نقش حیاتی در آن ایفا کرد. این دیپلماسی کمک کرد جهان امن‌تر باشد، صلح بیشتر و اعتماد بیشتر حاکم باشد.

جانسون همچنین به موضوع کره شمالی پرداخت و گفت: رهبر کره شمالی تاکنون ۱۹ موشک آزمایش کرده و چهار آزمایش اتمی انجام داده است که به زودی قادر خواهد بود موشک قاره‌پیما تا آمریکا شلیک کند.

وی با بیان اینکه زمان آن رسیده که حکومت کره شمالی روش خود را تغییر دهد، اظهار داشت: هیچکس خواستار روش نظامی نیست، اما این مساله جزو گزینه‌های روی میز باشد. 

وزیر خارجه انگلیس با اشاره به نقش کلیدی چین در حل بحران کره شمالی، عنوان کرد: بهترین روش توافق دیپلماتیک با کره شمالی از طریق فشار اقتصادی چین است.

جانسون در ادامه با اظهار تاسف از کاهش روابط لندن و مسکو گفت: روسیه مسئول مسائل کریمه است.

مهر

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها