نایب رئیس مجلس:

مدیری که سازمانی را نابود کرده فوق‌العاده مدیریت دریافت می‌کرد

مدیری که سازمانی را نابود کرده فوق‌العاده مدیریت دریافت می‌کرد
دوشنبه 1 آبان 1396 - 14:32

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که دسترسی به داده‌های صحیح راهکار مقابله با قاچاق و رشوه خواری است گفت: مدیری که سازمان تحت مدیریت خود را نابود کرده فوق‌العاده مدیریت دریافت می‌کند.

العالم ـ ایران ـ اقتصادی

مسعود پزشکیان در مراسم بزرگداشت روز آمار با مطرح کردن این سوال که چه میزان از تصمیمات مسئولان براساس داده‌های صحیح است، گفت: اگر بخواهیم مشکل قاچاق، رشوه و زمین‌خواری را حل کنیم باید علاوه بر استفاده از مدیران کارآمد به داده‌های صحیح دسترسی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته هزینه طرح کاداک در مجلس هوا شده است، گفت: اگر این سامانه به درستی عمل کند چالش زمین‌خواری به طور کامل در کشو راز بین خواهد رفت.

نایب رئیس مجلس با اشاره به ماده 169 مکرر قانون مالیاتهای مستقیم خاطرنشان کرد: در صورت اجرای صحیح این ماده قانونی از سوی سازمان مالیاتی با رشوه و پولهای بادآوره به طور کامل مقابله خواهد شد.

پزشکیان افزود: اگر داده‌های دقیق در اختیار مسئولان کشور بود با چالش های اخیر پیرامون موسسات بانکی مواجه نمی‌شدیم تا مردم نتوانند به پول خود دسترسی داشته باشند.

به گزارش تسنیم، وی ادامه داد: به صورت ناگهانی اعلام می‌شود در یک بانک 10 هزار ملیارد تومان پول گم شده است این چالش نتیجه عدم دسترسی به داده‌های صحیح است. اگر آمارهای دقیق در دست داشتیم امکان بروز چنین فاجعه‌هایی وجود نداشت.

نایب رئیس مجلس با اشاره به اینکه علاوه بر دسترسی به آمارهای دقیق باید از مدیران کارآمد نیز استفاده کنیم گفت: متاسفانه شاهد بودیم مدیری که یک سازمان را نابود کرده است در فیش حقوقی‌اش «فوق‌العاده‌های مدیریتی» پیاپی می گرفت.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها