رئیس مجلس لبنان؛

من و سید حسن نصرالله یک روح در دو بدن هستیم

من و سید حسن نصرالله یک روح در دو بدن هستیم
دوشنبه 1 آبان 1396 - 21:55

نبیه بری رئیس مجلس عراق گفت ائتلاف با حزب الله در انتخابات آتی پارلمانی لبنان امری عادی است.

العالم-لبنان

نبیه بری گفت ائتلاف با حزب الله در انتخابات آتی پارلمانی لبنان امری عادی است.

به گزارش پایگاه اینترنتی العهد، نبیه بری رئیس مجلس نمایندگان لبنان در مصاحبه خبرنگار روزنامه [جدیدالانتشار] الاتحاد لبنان در پاسخ به پرسشی درخصوص ائتلافش با حزب الله گفت: اینکه انسان با خودش ائتلاف کند امری عادی است. ما در همه حوزه ها باهم متحد هستیم و در هیچ اموری توافق نمی کنیم اما اختلاف هم نداریم.

من و سید حسن نصرالله اعتقادات و اندیشه های مشترکی داریم. ما یک روح در دو بدن هستیم و همه باید این نکته را بدانند. رسول اکرم فرمودند: کسی که با دیگران مشورت می کند در واقع در عقل آنها شریک می شود. آیا شراکتی بیش از این وجود دارد؟

نبیه بری گفت: من هرگز در فکر تعویق انتخابات نبوده ام اما سعد الحریری [نخست وزیر لبنان] در دیداری که با من داشت خواستار تعویق انتخابات شد و گفت به علت آنکه قادر نیست به طرابلس برود در صورت برگزای انتخابات در موعد مقرر در این انتخابات شرکت نخواهد کرد. من نیز برای آنکه به منطق افراط گرائی و داعش اجازه پیروزی ندهیم با درخواست او موافقت کردم.

وی در بخش دیگری گفت: موضع من بر پایه منافع عالی کشور است که گاهی فراتر از قانون اساسی و مقررات است. به طور مثال مسئله داشتن سلاح بدون مجوز براساس قانون ممنوع است. اما وقتی اسرائیل به ما حمله می کند یا کشور ما اشغال می شود، با اتکا بر منافع عالی کشور توزیع سلاح و مقاومت در برابر اشغالگران واجب می شود. یکبار فؤاد السنیوره نخست وزیر اسبق از من خواست مقاومت لبنان را خلع سلاح کنیم و من به او گفتم هروقت شما از اسرائیل قدرتمندتر شدید درخواست خلع سلاح را مطرح کنید.

نبیه بری درخصوص مسئله آوارگان سوری نیز گفت: برخی مناطق سوریه از امنیت برخوردار شده اند و بخشی از آوارگان باید به خانه هایشان بازگردند. برخی در دولت نمی خواهند با سوریه تعامل داشته باشند اما برخی دستگاههای رسمی نظیر دستگاه امنیتی و ارتش با دمشق تعامل دارند و می توان از آنها به عنوان کانال تماس استفاده کرد. اگر از من بخواهند، برای ایجاد چنین کانالهایی آمادگی دارم. من دو ماه پیش با نخست وزیر سوریه تماس گرفتم و یکی از نمایندگان فراکسیون مربوطه را به همراه هیئتی از کشاورزان به سوریه فرستادم تا مسئله موز و سیب زمینی را حل و فصل کنند. در مناسبت های مختلف نیز با مسئولان سوری پیام رد و بدل می کنیم.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها