بروجردی در دیدار با نمایندگان مجلس ویتنام:

سیاست های رئیس جمهوری آمریکا درقبال ایران موجب انزوای این کشور شده است

سیاست های رئیس جمهوری آمریکا درقبال ایران موجب انزوای این کشور شده است
سه شنبه 2 آبان 1396 - 08:39

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ویتنام در دیدار با یونک چولو نایب رئیس مجلس ویتنام و نمایندگان مجلس این کشور تاکید کرد: سیاست های رئیس جمهوری آمریکا در قبال ایران موجب انزوای این کشور در جهان شده است.

العالم - ایران / سیاسی

علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ویتنام در راس یک هیات از نمایندگان مجلس به دعوت رئیس گروه دوستی ویتنام و ایران سفری چهار روزه را به این کشور آغاز کرده است.

دیدار با وزیر کشاورزی، رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور، رئیس کمیسیون سیاست خارجی و معاون نخست وزیر و وزیر امور ویتنام از جمله برنامه های هیات ایرانی در هانوی است.

علاءالدین بروجردی شامگاه دوشنبه در دیدار با یونک چولو نایب رئیس مجلس ویتنام که در هانوی انجام شد، با تاکید بر نقش مهم‌ پارلمان ها در تقویت و تحکیم مناسبات دوستانه دو کشور ایران و ویتنام گفت: همکاری های پارلمانی همواره به ایجاد شناخت و درک متقابل از مواضع و دیدگاه ها و ظرفیت های دو کشور برای توسعه مناسبات کمک میکند. 

وی بر آمادگی مجلس شورای اسلامی ایران برای گسترش روابط با مجلس ویتنام تاکید کرد. همچنین حل مشکلات بانکی و تسهیل همکاری های تجاری و حمایت از تقویت روابط بخش های خصوصی دو کشور از جمله مهمترین مسایل مورد تاکید هیات پارلمانی کشورمان در این دیدار بود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه تروریسم را یک تهدید جهانی برای امنیت و آرامش همه کشور ها خواند و گفت: متاسفانه برخی کشور ها به ویژه آمریکا در راستای منافع نا مشروع خود به تقویت گروه های تروریستی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا کمک کردند.

وی سیاست اصولی ایران را مبارزه با پدیده شوم تروریسم خواند و گفت: توانمندی دفاعی و موشکی ایران برای حفظ امنیت ملی و بازدارندگی است.

وی همچنین گفت که سیاست های رئیس جمهوری آمریکا در قبال ایران موجب انزوای این کشور در جهان شده است. 

همچنین در این دیدار یونگ چولو نایب رئیس مجلس ویتنام، ایران را کشور مهم منطقه خواند و بر تمایل کشورش برای توسعه روابط همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد. 

وی روند رشد روابط ایران و ویتنام را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: اجرای توافقات رهبران دو کشور در زمینه همکاری های اقتصادی می تواند عرصه های جدیدی فراروی تهران و هانوی بگشاید.

یونگ چولو افزود: ایران با برخورداری از پیشینه فرهنگی غنی و تاریخی طولانی و منابع فراوان طبیعی و انسانی کشوری مهم در منطقه خاورمیانه است و هانوی از گسترش همه جانبه مناسبات با ایران حمایت میکند.

نایب رئیس مجلس ویتنام صنایع نساجی و کشاورزی و گردشگری و مخابرات را از زمینه های مهم همکاری دو کشور خواند. 

چولو در ادامه با ابراز نگرانی از وقایع سال های اخیر در منطقه خاورمیانه و رشد گروه های تروریستی گفت: هانوی قاطعانه از سیاست ایران در مبارزه با تروریسم و نا امنی حمایت میکند.

وی همچنین تاکید کرد که حل مشکلات کنونی در روند رشد روابط دو کشور بویژه مناسبات بانکی را پیگیری خواهد کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها