قزاقستان از حضور همه طرف ها در نشست آستانه درباره سوریه خبر داد

قزاقستان از حضور همه طرف ها در نشست آستانه درباره سوریه خبر داد
جمعه 5 آبان 1396 - 19:00

وزارت امور خارجه قزاقستان روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد همه طرف های روند آستانه اعلام کرده اند که در نشست برنامه ریزی شده برای روزهای 30 و 31 اکتبر که قرار است در پایتخت قزاقستان برگزار شود ، شرکت خواهند کرد.

العالم _ سوریه

این بیانیه که از سوی بخش رسانه ای وزارت امور خارجه قزاقستان منتشر شد آمده است : «هیئت روس به ریاست الکساندر لاورنتیف نماینده رئیس جمهور (روسیه) در امور سوریه ، هیئت ترکیه به ریاست سدات اونال معاون وزیر امور خارجه این کشور حاضر خواهند شد و حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ایران نیز ریاست هیئت ایرانی را بر عهده خواهد داشت».

بنا بر اعلام وزارت امور خارجه قزاقستان در این نشست همچنین هیئت هایی از طرف دولت سوریه و مخالفان ، نمایندگانی از سازمان ملل متحد ، آمریکا و اردن به عنوان ناظر حضور خواهند داشت.

در این بیانیه همچنین آمده است : «یک روز پیش از این نشست نمایندگان کشورهای ضامن آتش بس رایزنی هایی دوجانبه و سه جانبه در سطح کارشناسی انجام خواهند داد».

بنا بر اعلام وزارت امور خارجه قزاقستان روز 31 اکتبر همچنین نشستی جامع با حضور همه طرف ها برگزار خواهد شد.

این بیانیه همچنین می افزاید : «هدف از نشست پیش رو ، حفظ دستاوردهای قبلی به منظور تقویت آتش بس در سوریه و نیز افزایش تلاش ها برای ایجاد ثبات بیشتر در این کشور (سوریه) در راه رسیدن به یک راه حل سیاسی است».

 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها