هنیه: رژیم صهیونیستی مسئول ترور نافرجام ابونعیم است

هنیه: رژیم صهیونیستی مسئول ترور نافرجام ابونعیم است
جمعه 5 آبان 1396 - 20:46

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس دشمن صهیونیستی را مسئول ترور سرلشکر توفیق ابونعیم فرمانده نیروهای امنیتی در نوار غزه معرفی کرد و از جنبش فتح خواست در روند اجرای آشتی ملی تسریع کند.

العالم _ فلسطین اشغالی

اسماعیل هنیه امروز جمعه پس از ملاقات ابو نعیم در بیمارستان و جویا شدن وضعیت سلامت او، تاکید کرد که شکست این اقدام جنایتکارانه را به ملت فلسطین، امت اسلام و اسرای فلسطینی تبریک عرض می کنم.

هنیه افزود: عامل این جنایت هر کسی که باشد، مطمئنا مسئول اصلی آن دشمن صهیونیستی و مزدورانش هستند.

وی اشاره کرد که هدف از چنین جنایتی، بازداشتن حماس از پایبندی به حقوق ملت فلسطین و مقاومت تا آزادسازی کامل این سرزمین است.

اسماعیل هنیه خاطر نشان کرد: آنانکه گمان می کنند با چنین جنایت هایی می توانند ما را از ادامه مسیرمان به سمت تحقق آشتی و وحدت ملی بازدارند، کاملا در اشتباه هستند.

هنیه تاکید کرد که جنبش متبوعش راه خود به سمت آشتی ملی و برچیدن دودستگی و اختلافات داخلی را ادامه می دهد.

وی از جنبش فتح و محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان خواست در روند اجرای آشتی ملی تسریع کنند تا دستان تمامی توطئه گران و آنانکه می خواهند این آشتی را به شکست بکشانند، قطع شود و جبهه داخلی برای مقابله با اینگونه تجاوزات و توطئه ها بیش از پیش تقویت شود.

از سوی دیگر، رئیس دفتر سیاسی حماس اظهار داشت که سازمان اطلاعات مصر طی تماسی تلفنی وضعیت سلامت توفیق ابو نعیم را جویا شده و ضمن اعلام همبستگی با او، این جنایت بزدلانه را هم محکوم کرده است.

اسماعیل هنیه از سازمان اطلاعات مصر به خاطر تلاش ها و پیگیری همیشگی اوضاع فلسطین تقدیر و تشکر کرد.

هنیه از رامی حمد الله نخست وزیر دولت وفاق ملی نیز خواست از هیچ تلاش و اقدامی برای کشف جرئیات این جنایت و بازداشت و محاکمه عاملان آن دریغ نکند.

این در حالی است که ایاد بزم سخنگوی وزارت کشور و امنیت ملی فلسطین در نوار غزه ظهر امروز جمعه در بیانیه ای مطبوعاتی از ترور نافرجام توفیق ابو نعیم فرمانده نیروهای امنیتی در نوار غزه خبر داد و گفت او در این حادثه زخمی شده و به بیمارستان انتقال داده شده اما اکنون وضعیت مناسبی دارد.

بزم تاکید کرد که سرویس های امنیتی نوار غزه تحقیقات فوری و گسترده ای را برای شناسایی عاملان این جنایت آغاز کرده اند.

گروه های فلسطینی طی بیانیه هایی جداگانه، این اقدام جنایتکارانه را به شدت محکوم کرده و گفتند که هدف از آن برهم زدن اوضاع غزه، ضربه زدن به امنیت این باریکه، خدمت به اهداف و خواسته های دشمن صهیونیستی و به شکست کشاندن آشتی ملی فلسطین است.

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها