نیکی هیلی: چرا باید دست ایران را در سوریه باز بگذاریم؟

نیکی هیلی: چرا باید دست ایران را در سوریه باز بگذاریم؟
شنبه 6 آبان 1396 - 06:12

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد با تکرار ادعاهای تأییدنشده گفت که واشنگتن اجازه تصرف سوریه را به ایران نخواهد داد.

العالم-آمریکا

«نیکی هیلی»، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در مصاحبه‌ای بامداد شنبه، با تکرار ادعاهای تأییدنشده گفت که واشنگتن اجازه تصرف سوریه را به ایران نخواهد داد.

وی در مصاحبه اختصاصی با شبکه خبری «سی‌ان‌ان» گفت که آمریکا بعد از شکست داعش به ایفای نقش در سوریه ادامه خواهد داد. وی گفت: «کار ما تمام نشده است.»

وی اضافه کرد: «این به معنی آن نیست که ما [بشار] اسد (رئیس‌جمهور سوریه) را از قدرت کنار بزنیم، ولی اجازه وقوع حملا شیمیایی را نخواهیم داد. نمی‌گذاریم ایران سوریه را تصرف کند. اجازه وقوع هیچ یک از اینها را نخواهیم داد.»

نماینده آمریکا در سازمان ملل، در بخش دیگری از این مصاحبه گفت که جامعه جهانی به کره شمالی اجازه آزمایش کردن موشک‌های دور برد با قابلیت حمل سلاح‌های هسته‌ای را نخواهد داد و لازم است ایران نیز به قواعدی مشابه ملزم شود.

 دیپلمات آمریکایی، در این مصاحبه همچنین درباره گزارش‌های اخیر رسانه‌های آمریکایی مبنی بر احتمال انتصاب وی به عنوان وزیر خارجه آمریکا به جای رکس تیلرسون هم اظهار نظر کرد.

هیلی در پاسخ به سوالی که آیا قرار است ترامپ به وی سمت وزارت خارجه را پیشنهاد دهد گفت: «این سمت را قبول نخواهم کرد. من می‌خواهم جایی باشم که بیشترین اثربخشی را دارم.»

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها