علت آتش‌سوزی در پالایشگاه تهران

علت آتش‌سوزی در پالایشگاه تهران
شنبه 6 آبان 1396 - 11:38

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از بررسی علت وقوع آتش‌سوزی پتروشیمی شهید تندگویان با حضور مسئولان این پتروشیمی در کمیسیون متبوعش خبر داد.

العالم - ایران / اقتصادی

تسنیم -- اسدالله قره‌خانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به آتش‌سوزی روز‌ گذشته (جمعه 5 آبان) مجتمع پتروشیمی شهید تند‌گویان تهران، اظهار داشت: براساس اخبار موجود مهندسان و کارکنان این پتروشیمی در حال تعمیرات و تعویض قطعات بودند که به دلیل نشتی گاز و وجود مواد اشتعال‌زا این آتش‌سوزی رخ داده است.

وی با بیان اینکه این حادثه خسارت مالی چندانی نداشته، افزود: اما متاسفانه در این حادثه آتش‌سوزی 6 نفر کشته و 2 نفر مجروح شده‌اند.

بیشتر بخوانید: جزئیات انفجار در پالایشگاه نفت تهران + اسامی قربانیان

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه قرار است روز دوشنبه (8 آبان) مسئولان پتروشیمی شهید تندگویان برای ارائه توضیحات درباره علت حادثه در کمیسیون حضور پیدا کنند، اظهار داشت: مسئولان این پتروشیمی گزارشی را درباره چرایی و عمق حادثه به اعضای کمیسیون ارائه می‌دهند.

نماینده علی‌آباد کتول در مجلس گفت: قرار است کارگروهی نیز از سوی کمیسیون انرژی مجلس برای بررسی ابعاد گوناگون حادثه از این پتروشیمی بازدید کنند.

قره‌خانی با اشاره به بازدید میدانی اعضای کمیسیون متبوعش از این پتروشیمی، گفت: در این بازدید قرار است اعضای کمیسیون بررسی کنند که این حادثه به دلیل سهل‌انگاری و خطای انسانی، عدم به کارگیری سیستم‌های استاندارد اطفاء حریق و یا ضعف در آموزش به کارکنان و...  به وقوع پیوسته یا خیر؟

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها