شمال کشور ۱۰ درجه سردتر می‌شود

شمال کشور ۱۰ درجه سردتر می‌شود
شنبه 6 آبان 1396 - 18:48

کارشناس سازمان هواشناسی کشور از ورود جریانات خنک شمالی و گذر موج بارشی از کشور خبر داد و گفت: طی روزهای آتی نوار شمالی کشور به‌ویژه استانهای گیلان و مازندران با کاهش پنج تا درجه‌ای دما مواجه خواهند شد.

العالم ـ ایران ـ علمی

امین حسین نقشینه درباره وضعیت جوی روزهای آینده کشور اظهار کرد: جریانات بارشی که اواخر وقت روز گذشته وارد کشورمان شده و گذر موج بارشی از شمال غرب کشور موجب می‌شود تا در ساعات پایانی امروز و فردا بخش هایی از استان های ساحلی دریای خزر، آذربایجانها و اردبیل با افزایش ابر و بارش باران مواجه شوند.

وی ادامه داد: از اواخر وقت امروز تا روز دوشنبه نیز بادهای شدید موجب ایجاد گرد و خاک و کاهش کیفیت دید افقی و کیفیت هوا در مناطقی از شمال غرب وغرب کشور می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی روز دوشنبه نیز رشد ابر و بارش پراکنده باران در ارتفاعات زاگرس مرکزی و البرز به‌وجود می‌آید.

به گفته نقشینه، طی 48 ساعت آینده آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی افزایش می‌یابد و کیفیت هوا در این مناطق کاهش پیدا می‌کند.

وی درباره وزش باد شدید در برخی نقاط شمال و شمال غرب کشور اظهار کرد: از عصر روز یکشنبه و به‌ویژه طی روز دوشنبه وزش باد بسیار شدید به همراه گرد و خاک  استانهای آذربایجانها، اردبیل، گیلان، مازندران، ایلام و کرمانشاه را در برمی‌گیرد.

به گزارش تسنیم، این کارشناس سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود که در روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه کاهش محسوس دما بین پنج تا 10 درجه در بخشهایی از نوار شمالی کشور و استانهای گیلان و مازندران ایجاد شود.

نقشینه، اهواز با 37 درجه بالای صفر را گرم‌ترین و شهرکرد با یک درجه زیر صفر را خنک‌ترین منطقه کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران امروز در گرمترین لحظات به 29 درجه بالای صفر رسید که در روزهای آتی شاهد کاهش دو درجه‌ای آن خواهیم بود.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها