دولت عراق دستور تعطیلی شبکه کُردی روداو را صادر کرد

دولت عراق دستور تعطیلی شبکه کُردی روداو را صادر کرد
شنبه 6 آبان 1396 - 22:02

دفتر رسانه های صوتی و تصویری کمیسیون رسانه ها و ارتباطات دولت عراق دستور تعطیلی شبکه کردی «روداو» را صادر کرد.

العالم ـ عراق

به گزارش یورو نیوز، در دستور صادره از سوی این کمسیون دلیل تصمیم اتخاذ شده علیه شبکه خبری «روداو» عدم اخذ مجوز فعالیت از این کمیسیون و همچنین پخش برنامه هایی عنوان شده است که «تحریک به خشونت و نفرت می کند» و «صلح و ثبات اجتماعی» را زیر سوال می برد.

بنا به اعلام شبکه «روداو» دستور کمیسیون رسانه ها و ارتباطات دولت عراق به طور رسمی به این شبکه ابلاغ نشده است. این شبکه خبری ضمن «غیرقانونی» تلقی کردن دستور صادر شده علیه این شبکه، دولت عراق را مسئول تامین امنیت کارکنان خود دانسته است.

شبکه «روداو» مجوز فعالیت خود را از وزارت فرهنگ منطقه اقلیم کردستان عراق دریافت کرده است.

دولت عراق به دنبال برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق در روز ۲۵ سپتامبر (سوم مهر) در ابتدا ارتباط هوایی کردستان عراق با خارج از این منطقه را قطع کرد. بغداد سپس در روز ۱۳ اکتبر عملیاتی نظامی برای بازپس گیری استان کرکوک از نیروهای پیشمرگه را آغاز کرد.

حدود یک هفته پس از آغاز این عملیات ارتش عراق توانست آخرین منطقه استان کرکوک را که تحت کنترل نیروهای کرد قرار داشت، آزاد کند.

حیدر عبادی، نخست وزیر عراق روز پنجشنبه گذشته بر لزوم «ابطال» نتیجه همه پرسی اقلیم کردستان عراق تاکید کرده بود. نخست وزیر عراق با این حال روز جمعه از تعلیق ۲۴ ساعته عملیات نظامی در شمال عراق خبر داد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها