وضعیت هوای کربلا و شهرهای مرزی منتهی به عراق

وضعیت هوای کربلا و شهرهای مرزی منتهی به عراق
دوشنبه 8 آبان 1396 - 18:39

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی وضعیت هوای شهر کربلا و همچنین شهرهای مرزی منتهی به عراق برای دو روز آینده را تشریح کرد.

العالمیران/علمی

احد وظیفه در تشریح وضعیت آب و هوایی مسیر حرکت زائران اربعین به سمت کربلا گفت: آسمان ایلام فردا صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 24 و 12 درجه سانتیگراد خواهد بود، این در حالیست که آسمان این استان چهارشنبه دهم آبانماه صاف تا قسمتی ابری گاهی با وزش باد و غبارآلود با بیشینه و کمینه دمای هوای آن نیز 23 و 11 درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

وی همچنین آسمان کرمانشاه را فردا صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعات همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 25 و 11 درجه سانتیگراد پیش‌بینی کرد و گفت: آسمان اهواز نیز فردا صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار صبحگاهی با بیشینه و کمینه دمای 36 و 19 درجه سانتیگراد خواهد بود.

به گفته مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی آسمان کرمانشاه در روز چهارشنبه (دهم آبانماه) صاف تا قسمتی ابری، گاهی با وزش باد و غبار محلی با بیشینه و کمینه دمای هوای 24 و 10 درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود. این در حالیست که آسمان اهواز در این روز ابری و در بعضی ساعات همراه با وزش باد و غبار محلی با بیشینه و کمینه دمای هوای 36 و 19 درجه سانتیگراد پیش بینی شده است.

وظیفه در خصوص وضعیت هوای شهر کربلا طی دو روز آینده نیز گفت: آسمان کربلا در روزهای سه شنبه و چهارشنبه صاف و گاهی با وزش باد پیش بینی می‌شود و بیشینه و کمینه دمای هوای آن نیز طی دو روز آینده به ترتیب 29 و 16 ، 30 و 18 درجه سانتیگراد خواهد بود.

به گفته وی آسمان بصره و کاظمین در روز سه شنبه صاف با وزش باد و گرد و خاک پیش بینی شده و بیشینه و کمینه دمای هوای کاظمین در روز سه شنبه 28 و 15 درجه و آسمان بصره نیز 35 و 18 درجه سانتیگراد خواهد بود. این در حالیست که آسمان این دو شهر در روز چهارشنبه دهم آبانماه صاف همراه با وزش باد خواهد بود و بیشینه و کمینه دمای هوای آسمان بصره 34 و 19 و آسمان کاظمین 29 و 17 درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

وی در خصوص وضعیت آب و هوای نجف نیز گفت: آسمان نجف در روز سه شنبه گاهی با وزش باد و غبار صبحگاهی همراه خواهد بود و بیشینه و کمینه دمای هوای آن نیز 30 و 16 درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود، این در حالیست که آسمان این شهر در روز چهارشنبه صاف و با وزش باد پیش بینی شده که بیشینه و کمینه دمای هوای آن 31 و 19 درجه سانتیگراد خواهد بود.

به گفته مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی، آسمان شلمچه (خرمشهر) در روز سه شنبه و چهارشنبه صاف تا قسمتی ابری و در بعضی از ساعات با وزش باد و غبار محلی پیش بینی می‌شود که بیشینه و کمینه دمای هوای آن نیز طی دو روز آینده 36 و 23 درجه سانتیگراد خواهد بود.

وظیفه همچنین در خصوص وضعیت هوای «مهران» نیز گفت: آسمان مهران در روز سه شنبه صاف تا قسمتی ابری، گاهی با وزش باد پیش بینی می‌شود که بیشینه و کمینه دمای هوای آن 37 و 23 درجه سانتیگراد خواهد بود. آسمان این شهر در روز چهارشنبه صاف تا قسمتی ابری گاهی با وزش باد و غبارآلود بوده و بیشینه و کمینه دمای هوای آن نیز 37 و 22 درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

وی در پایان در خصوص وضعیت آب و هوای قصر شیرین (خسروی) طی دو روز آینده گفت: آسمان قصر شیرین در دو روز آینده صاف تا کمی ابری و گاهی با وزش باد پیش بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دمای هوای این شهر نیز طی دو روز آینده به ترتیب 31.17 و 30.14 سانتیگراد خواهد بود.

ایسنا

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها