سخنگوی وزارت خارجه:

زوار ایرانی در فرودگاه نجف می‌توانند معادل ریالی 10 دلار عوارض را پرداخت کنند

زوار ایرانی در فرودگاه نجف می‌توانند معادل ریالی 10 دلار عوارض را پرداخت کنند
جمعه 12 آبان 1396 - 22:33

قاسمی گفت که زوار ایرانی در فرودگاه نجف می‌توانند معادل ریالی 10 دلار عوارض را پرداخت کنند و افزود: این مبلغ پیش‌تر هم اخذ می‌شده و دولت عراق اعلام کرده که چون مسئولیت فرودگاه به بخش خصوصی واگذار شده نمی‌تواند اقدامی را در این زمینه صورت دهد.

العالم - ایران / سیاسی

فارس -- درباره اخبار منتشر شده مبنی بر مشکلات پیش آمده برای زوار ایرانی مراسم اربعین در فرودگاه نجف و الزام آنها به پرداخت مبلغ 10 دلار عوارض ورود و سرگردانی زائران، عنوان کرد: دریافت مبلغ 10 دلار عوارض در فرودگاه نجف در سال‌های قبل نیز صورت می‌گرفته و دولت ایران بارها در این خصوص مذاکراتی را با دولت بغداد انجام داده که دریافت این عوارض در ایام اربعین لغو شود، ولی دولت بغداد با بیان اینکه مسئولیت و اداره  این فرودگاه به بخش خصوصی واگذار شده است، اعلام کرده که نمی‌تواند اقدامی را در این راستا صورت دهد.

وی در عین حال تصریح کرد که زوار ایرانی می‌توانند معادل ریالی 10 دلار را پرداخت کنند و مجبور به پرداخت این مبلغ به دلار نیستند.

صدور روادید 30 روزه

قاسمی در ادامه این گفت‌وگو با بیان اینکه تا امروز تعداد 2 میلیون و 180 هزار روادید برای زورا ایرانی اربعین آن هم به صورت انفرادی صادر شده، به تسهیلاتی که برای زوار ایرانی نسبت به سال‌های قبل در نظر گرفته شده، اشاره کرد و افزود: در مقایسه با سال گذشته روادید 30 روزه صادر شده در حالی که در سال‌های گذشته این مدت 20 روزه بود. ضمن اینکه زوار می‌توانند در ایام بعد از اربعین نیز از این روادید استفاده کنند و فقط مختص این دوره نیست.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی اضافه کرد: روادیدهای صادر شده همه به صورت انفرادی بوده که دیگر مشکلات سال‌های قبل از جمله لزوم همراه بودن بصورت گروهی  و ... پیش نیاید.

قاسمی همچنین گفت:‌علیرغم آمادگی ایران برای صدور روادید الکترونیک، ولی دولت عراق اعلام کرد که به دلیل نبود زیرساختارهای لازم امسال قادر به انجام این کار نیست.

توصیه به زوار ایرانی

سخنگوی وزارت خارجه بار دیگر به زائران اربعین حسینی توصیه کرد که حتما از مرزهای مجاز و با داشتن روادید و مدارک لازم اقدام به سفر کنند و از ورود غیرقانونی به داخل عراق جدا بپرهیزند، چرا که ورود غیرقانونی به عراق مجازات سنگینی از جمله زندان را به همراه دارد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها