رپیس جمهور اسبق لبنان :

اگر حزب الله نبود اسرائیل خیلی وقت پیش لبنان را اشغال کرده بود / سعودی ضعیف تر از آن است که به ایران حمله کند

 اگر حزب الله نبود اسرائیل خیلی وقت پیش لبنان را اشغال کرده بود / سعودی ضعیف تر از آن است که به ایران حمله کند
سه شنبه 16 آبان 1396 - 22:26

امیل لحود رپیس جمهور اسبق لبنان تاکید کرداگر حزب الله نبود رژیم صهیونیستی خیلی وقت پیش لبنان را اشغال کرده بود و عربستان ضعیف تر از آن است که به ایران حمله کند.

العالم - لبنان

المیادین -- رئیس جمهور اسبق لبنان گفت اگر حزب الله نبود اسرائیل خیلی وقت پیش لبنان را اشغال کرده بود و عربستان ضعیف تر از آن است که به ایران حمله کند.

امیل لحود رئیس جمهور اسبق لبنان در گفتگوی ویژه با شبکه تلویزیونی المیادین گفت: از زمان انتخاب میشل عون به عنوان رئیس جمهور، نهاد ریاست جمهوری در لبنان قدرت تصمیم گیری پیدا کرده است. من از زمان شکست داعش و جبهه النصره در جرود عرسال نگران اقدامات منفی عربستان علیه لبنان بودم. لبنانی ها باید از شعله ور شدن آتش فتنه داخلی که اسرائیل در حال انتشار آن است برحذر باشند. 

لحود افزود: نمی توان پیش از بازگشت سعد الحریری به لبنان و شنیدن سخنان او استعفایش را پذیرفت. آنچه در عربستان درحال اتفاق افتادن است تحولاتی بیشتر از استعفای سعد الحریری را شامل می شود، به ویژه پس از بازداشت تعداد زیادی از کسانی که در این کشور دارای نفوذ بودند.

لحود خاطر نشان کرد میشل عون تلاش می کند فضا را آرام و اوضاع را کنترل کند، اما ما باید یک راهکار جایگزین را برای جلوگیری از کشیده شدن لبنان به فتنه وضع کنیم. کنترل بحران و تأکید بر توافق میان ارتش و مردم و نیروهای مقاومت دارای اهمیت زیادی است. نگران این موضوع هستم که از بحران آوارگان سوری برای بحرانی کردن اوضاع در لبنان سوء استفاده شود. 

وی همچنین تصریح کرد: اگر حزب الله نبود اسرائیل خیلی وقت پیشتر لبنان را اشغال کرده بود. اسرائیل که صد درجه از عربستان قویتر است ناتوان از رویارویی با حزب الله بود و عربستان ضعیف تر از آن است که به ایران حمله کند.

رئیس جمهور اسبق لبنان در پایان به مردم لبنان اطمینان داد که جنگ جدیدی این کشور را تهدید نمی کند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها