یادداشت حسام آشنا درباره سخنان سید حسن نصرالله به مناسبت اربعین حسینی

یادداشت حسام آشنا درباره سخنان سید حسن نصرالله به مناسبت اربعین حسینی
جمعه 19 آبان 1396 - 19:34

حسام آشنا مشاور رئیس جمهوری در یادداشتی تلگرامی به بررسی سخنرانی سید حین نصرالله پرداخته است.

العالم - ایران / سیاسی

در این یادداشت آمده است:

درباره سخنان روز جمعه سید حسن نصرالله

دانش، ذکاوت، دقت و سیاست شناسی سید حسن نصرالله مثال عالی و نمونه  الگو واری برای چهره ها، سخنگویان و بویژه شخصیتهای روحانی در جریانات سیاسی داخلی ایران است؛ او کاملا به جایگاه، هویت و چارچوب های گفتمان فکری و سیاسی خود آگاه است. سخنرانی او را از این جنبه ها می توان مورد توجه قرار داد.


سید حسن نصرالله: 20 میلیون زائر در اربعین حاضر شدند / آمریکا و عربستان داعش را ساختند / الحریری در عربستان سعودی بازداشت است / استعفای او غیرقانونی و مغایر با قانون اساسی است / سعودی می‌خواهد اسرائیل را به جنگ با حزب الله تحریک کند


1.  برای مخاطب و حامیان خود ارزش و احترام قائل است، به آنها تحلیل و چارچوبی برای بررسی حوادث به شیوه ای منطقی و سازگار با داده ها و تحولات میدهد.
2.   تنظیم رابطه با دیگر کیان های سیاسی و گروه های رقیب را جدی میگیرد و در عین حال که به منافع و مصالح جریان خود و تشخیص آنها وفادار است، موضعی اخلاقی و هم ساز را اتخاذ میکند.
3.  به تبعات مواضع و اظهارات آگاه است و در تنظیم رابطه با جریانات سیاسی آن را بکار میگیرد و به تعهدات و مواضع خود پایبند میماند.
4.  به فرق میان اظهار قدرت و اقتدار خود در مقابل دشمن خارجی به ویژه اسرائیل با اظهار فضل یا منت یا سهم خواهی یا قدرت نمایی در مواجهه با داخل لبنان توجه دارد و از کاربست مورد دوم اگاهانه اجتناب میکند.
5.  پختگی، آرامش، صبر و اخلاقی بودن و اجتناب از قرار گرفتن در موضع نفع گرایی را به مخاطب خود القا میکند و بر هماهنگ بودن آن با همه سخنان قبل و بعد خود توجه دارد.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها