میشل عون:

آنچه الحریری می گوید نشان دهنده واقعیت نیست / عربستان یک هفته فرصت دارد درمورد شرایط الحریری توضیح دهد

آنچه الحریری می گوید نشان دهنده واقعیت نیست / عربستان یک هفته فرصت دارد درمورد شرایط الحریری توضیح دهد
شنبه 20 آبان 1396 - 17:15

میشل عون رئیس جمهوری لبنان پس از دیدار با کاردار عربستان سعودی در لبنان طی بیانه ای اشاره کرد عربستان یک هفته فرصت دارد در مورد شرایط الحریری و دلایل عدم بازگشتش به لبنان توضیح دهد.

العالم -لبنان

میشل عون رئیس جمهوری لبنان با  انتشار بیانیه ای گفت که هر چه سعد الحریری گفته یا بگوید نشان دهنده واقعیت نیست چرا که علت آن مبهم بودن اوضاع پیرامونش است.

وی سپس افزود که وضع الحریری در عربستان سعودی پوشیده و مبهم است.

رئیس جمهوری لبنان به عربستان سعودی مهلتی یک هفته ای برای توضیح عللی داده است که مانع بازگشت الحریری به بیروت شده است

به گزارش خبرنگار العالم در لبنان؛ یک مسئول لبنانی گفت که عون به سفرای خارجی گفته که الحریری ربوده شده و باید دارای مصونیت باشد.

«ولید البخاری» کاردار عربستان در لبنان مدعی شد سعد الحریری نخست‌وزیر مستعفی لبنان در بازداشت خانگی نیست و به اراده خودش در عربستان مانده است.

بر اساس گزارش «ال‌بی سی» البخاری بار دیگر احتمال ترور الحریری را مطرح و ادعا کرد : چه بسا الحریری به دلایل امنیتی و ترس از ترورشدن به لبنان بازنمی‌گردد.

به گزارش العالم سعد حریری نخست وزیر لبنان روز شنبه (13 آبان) از سمت خود استعفاء کرد، استعفای حریری دقیقا بلافاصله بعد از دو سفر  متوالی وی به عربستان سعودی و دیدار با مسئولان این کشور اعلام شده است که در این اقدام شاهد دخالت مستقیم عربستان سعودی هستیم.

سعودی ها در روزهای گذشته تبلیغات گسترده‌ای را با هدف تحریک حریری علیه مقاومت به راه انداخته بودند و برخی منابع خبری اطلاع دادند که در دیدار های حریری با سعودی ها وی حتی در صورت عدم پذیرش طرح های فتنه انگیز سعودی ها تهدید ترور وی را مطرح کرده‌اند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها