با جنگنده مافوق صوت چین آشنا شوید

با جنگنده مافوق صوت چین آشنا شوید
يکشنبه 21 آبان 1396 - 14:53

براساس گزارش یک رسانه چینی این کشور مشغول آزمایش یک جنگنده مافوق صوت در تونل‌هایی است که برای آزمایش این جنگنده‌ استفاده می‌شود.

العالم - آسیا

ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک -- معمولا از تونل‌های آیرودینامیک برای آزمایش موتورها و اجزاء ماشین‌ها قبل از تولید انبوه آنها استفاده می‌شود.

در ارتباط با جنگنده‌ها و هواپیماهای نظامی نیز که عمدتا بزرگ و پر هزینه هستند الگوهای کوچک یک هواپیمای جدید در تونل‌های باد آزمایش می‌شوند تا مشخص شود چه شدتی از باد را تحمل می‌کند.

درخصوص هواپیماهای مافوق صوت نیز تونلی لازم است تا حرکت هواپیما را در سرعت‌های بالاتر از سرعت صوت شبیه‌سازی کند.

چین اکنون نشان داده که چنین تونل‌هایی در اختیار دارد.

هواپیمای مافوق صوت چین تحت عنوان JF-۱۲ تا پیش از این یک راز نظامی چین محسوب می‌شد. اخیرا چین تاسیسات تونلی به عرض دو و نیم متر و طول ۲۶۵ متر با هزینه هفت میلیون دلار ساخته که در آنها بادهایی با سرعت ۱۰ برابر سرعت صوت یا ۷۶۸۰ مایل بر ساعت جریان می‌یابد.

یک رسانه چینی تحت عنوان CCMF نشان داده که در این تونل‌های مافوق صوت چندین ماشین آزمایش می‌شود.

یکی از این ماشین‌ها یک هواپیمای مافوق صوت در قالب گلایدر به شکل پیکان است که از نظر ناظران یک مدل هواپیمای جدید تحت عنوان DF-ZF که پیش از این WU-۱۴ نام داشت است.

ناظران امور نظامی چین معتقدند این ماشین می‌تواند ۱۰ برابر سرعت صوت دست پیدا کند که چالشی جدی برای سیستم‌های دفاع موشکی و هوایی فعلی است.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها