شمار کشته های زلزله افزایش یافت/بیشترین تلفات زلزله غرب کشور مربوط به کدام منطقه است؟

شمار کشته های زلزله افزایش یافت/بیشترین تلفات زلزله غرب کشور مربوط به کدام منطقه است؟
دوشنبه 22 آبان 1396 - 08:36

آخرین آمار اعلام شده از تلفات زمین لرزه یکشنبه شب ایران و عراق حاکی است که شمار کشته ها در ایران 164 نفر و زخمی ها به 1568 نفر افزایش یافته است. پیش از این شمار کسته ها 141 نفر و زخمی ها 866 نفر اعلام شده بود.

العالم ـ ایران

شبکه خبری العالم در خبری فوری آخرین آمار تلفات زلزله غرب ایران را 164 کشته و 1568 زخمی اعلام کرد.

خبرهای رسیده حاکی است که در زلزله ۷.۳ ریشتری شب گذشته، قصر شیرین تاکنون بیشترین تلفات زلزله را داشته است.

گفته می شود که بیش از 155 نفر از مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و ثلاث باباجانی در این زلزله کشته و بیش از 1500 نفر زخمی شده اند ولی آمار دقیق از شمار تلفات هر یک از این سه شهرستان منتشر نشده است.

به دنبال وقوع زلزله، بخشی از اورژانس بیمارستان شهدای قصرشیرین تخریب شده است. 

اولین آمار، فوت ۶ نفر در قصر شیرین

فرامز اکبری فرماندار قصر شیرین پس از وقوع زلزله اولین آمار کشته های این شهرستان مرزی را ۶ نفر اعلام و خاطرنشان کرده بود که تعداد زخمی ها در این شهر زیاد است.

او همچنین گفته بود که به دلیل قطع شدن برق آمار دقیقی مشخص نیست.

فرماندار قصر شیرین از تخریب مرکز درمانی سرپل‌ذهاب و بیمارستان قصرشیرین خبر داده و گفته است، بر اوضاع مسلط شده ایم و فقط به تعدادی چادر در قصر‌شیرین نیاز داریم. 

وی با اشاره به رفع مشکل آب و توزیع آب بسته‌بندی شده در میان مردم گفته است که با روشن شدن هوا میزان خسارت جمع‌بندی خواهد شد.

جان‌باختن بیش از 155 نفر در 3 شهرستان استان کرمانشاه

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از 155 نفر از مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و ثلاث باباجانی به‌دلیل وقوع زلزله کشته و بیش از 1500 نفر زخمی شدند.

فرهاد تجری به تسنیم گفته است که بیش از 1500 نفر از مردم شهرستانهای قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و ثلاث باباجانی بر اثر زلزله شب گذشته مصدوم و بیش از 155 نفر از مردم این سه شهرستان کشته شدند.

به گفته نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی، با توجه به شدت وقوع زلزله در سرپل‌ذهاب تاکنون فوت 100 نفر در این شهرستان گزارش شده است.

تجری با بیان اینکه هیچ فردی از مصدومان، بیماران یا پرسنل پزشکی بیمارستان در زیر آوار نیستند افزود: مصدومانی که نیازمند اقدامات تخصصی باشند به مرکز استان کرمانشاه اعزام می‌شوند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها